Kradli paliwo i elektronarzędzia

18 marca 2017 11:00:39

  Policjanci zatrzymali włamywaczy, mieszkańców powiatu wadowickiego, którzy skradli paliwo i elektronarzędzia.

  

Kradli paliwo i elektronarzędzia

  16 marca 2017 r.  funkcjonariusze kalwaryjskiej Policji rozliczyli z działalności przestępczej dwóch mężczyzn w wieku 20 i 27 lat,  mieszkańców powiatu wadowickiego, podejrzanych o kradzież oraz  kradzież z włamaniem  na terenie powiatu wadowickiego.

  Do jednego ze zdarzeń doszło w 2016 roku w na terenie jednej z wadowickich firm, gdzie sprawca po uprzednim pokonaniu zabezpieczenia kurków wlewowych od baku paliwa w ciągniku dokonał kradzieży około 1000 litrów oleju napędowego. Pokrzywdzony straty wycenił na kwotę 5 tys. zł.

  

  Dalsze czynności wykonywane przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego pozwoliły na ustalenie, iż mężczyzna wspólnie w drugim  mieszkańcem Wadowic na terenie tej samej firmy włamali się do budynku, gdzie skradli prostownik i spawarkę,  powodując straty w łącznej kwocie ok. 8 tys. zł. Część skradzionego mienia odzyskano.

  Obu sprawcom postawiono zarzuty w związku z popełnieniem czynu z art. 278 i 279 par. 1 kk, Obydwaj złodzieje przyznali się do winy i złożyli obszerne wyjaśnienia. Za to popełnione przestępstwa  grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane