Targi Andrychów 2017

Chłopak ma potencjał

25 kwietnia 2017 09:42:04

  „Chłopak ma potencjał” - wyjątkowy sukces Łukasza Korzeniowskiego, dziennikarza wadowickiego „Peryskopu” w X Ogólnopolskim Konkursie na  Felieton.

  

Chłopak ma potencjał

  Tytułowe słowa to opinia przewodniczącego jury profesora dr hab. Stanisława Beresia o pierwszoklasiście z I LO im. Marcina Wadowity w Wadowicach, który jako jedyny reprezentant naszego regionu dotarł do ścisłego finału jubileuszowej imprezy. Jej organizatorem od początku jest najlepsze w zakresie przedmiotów humanistycznych na Dolnym Śląsku LO nr XII im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu (29 miejsce w kraju w rankingu „Perspektyw”), a prestiż tej rywalizacji potwierdza objęcie nad nią patronatu przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Uniwersytet Wrocławski.

  W tym jubileuszowym roku napłynęła rekordowa ilość 483 prac, spośród których wyłoniono 31 półfinalistów (na liście oprócz Łukasza znalazły się z Małopolski także licealistki z Suchej Beskidzkiej i Nowego Targu), ale do elitarnego grona 12. najlepszych, którzy 24 kwietnia b.r. spotkali się na Gali Finałowej we Wrocławiu, z Małopolski Zachodniej awansował jedynie młody dziennikarz „Peryskopu”.

 

  Wiek ma tu znaczenie, bo jako pierwszoklasista był najmłodszy z grona finalistów, co podkreślił profesor Bereś, życząc mu nabrania  jeszcze tylko większego doświadczenia i ogłady erudycyjnej, bo talent i własny styl już ma, i wybierając dla niego jako nagrodę osobiste zapiski znanego ironisty i mistrza polemik Witolda Gombrowicza pt. „Kronos”.

  Nagrodzony felieton Łukasza traktował o „zaśmiecaniu” internetu przez pseudo – celebrytów i interesownych blogerów bez kompetencji oraz o korzyściach płynących z osobistej lektury nie tylko wpisów na różnorodnych portalach w sieci, ale przede wszystkim książki „papierowej”.

  Warto dodać, że także moderator publicystycznej kariery Łukasza, a wcześniej sporej już grupy laureatów OknF, opiekun  „Peryskopu”, polonista z „Wadowity” Henryk Odrozek został wyróżniony publikacją swoich refleksji o „wyławianiu” dziennikarskich talentów i metodach pracy z uzdolnionymi, młodymi ludźmi w okolicznościowej antologii najlepszych felietonów.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane