Burzyński na samym szczycie

26 kwietnia 2017 11:21:02

  W dniach 21 – 22 kwietnia odbyło się w Uniwersytecie Technologiczno - Przyrodniczym w Bydgoszczy podsumowanie i wręczenie nagród XIX edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA. Uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach (popularnego Mechanika) Jakub Burzyński zajął 1 miejsce w grupie elektrycznej. 

  

Burzyński na samym szczycie

  Z grona ponad 2000 uczniów z około 100 szkół ponadgimnazjalnych, poprzez etap szkolny, okręgowy w Krakowie oraz zawody finałowe w Lublinie, do grupy elektrycznej zakwalifikował się nasz utalentowany Jakub. Mając już doświadczenia w udziale w tego typu olimpiadach (w ubiegłorocznej edycji EUROELEKTRY zajął 3 miejsce), pokonał konkurentów, zdobywając 1 miejsce w swojej kategorii. Należy dodać, że nasz Laureat jest uczniem klasy maturalnej Technikum Elektrycznego i niebawem przed nim wybór dalszej drogi naukowo – zawodowej.

  - Na początku roku szkolnego powiedziałem Jakubowi, aby skupił się na przedmiotach zawodowych i samej maturze (tym bardziej, że zdaje również dodatkowo biologię i chemię na poziomie rozszerzonym), ponieważ wiele osiągnął, ma kilka Indeksów na wyższe uczelnie i nie musi już poświęcać się tak bardzo olimpiadom. Jak widzimy nie odpuścił! Jest zawsze przygotowany, zdyscyplinowany. Jakub nie jest odosobniony w naszej szkole, ponieważ w moim 15 letnim okresie pracy w Mechaniku i prowadzeniu Szkolnego Koła Naukowo – Technicznego „FAZA” to już 10 tytuł Laureata finałów Olimpiad Zawodowych. Ponadto mogę się pochwalić, że w moim dorobku jest już 55 Laureatów i Finalistów Ogólnopolskich Olimpiad Zawodowych, których to ja byłem opiekunem, nie licząc etapów okręgowych – mówi dr inż. Marcin Matyjasik.

  Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA została powołana w 1998 roku na zapotrzebowanie dyrekcji, nauczycieli i uczniów średnich szkół technicznych o profilu elektrycznym i elektronicznym. Przez 12 lat olimpiada rozgrywana była w dwóch grupach tematycznych: elektrycznej i elektronicznej. Od kilku lat, w związku z rozwojem nowych technologii oraz pragnąc zaspokoić oczekiwania uczestników olimpiady, wprowadzono trzecią grupę tematyczną: teleinformatykę. Laureaci i finaliści olimpiady przyjmowani są na wyższe uczelnie techniczne z pominięciem zwykłego postępowania kwalifikacyjnego. Poza tym otrzymują nagrody rzeczowe oraz zaświadczenia, zwalniające ich z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

  Celem Olimpiady jest pogłębianie wiedzy i rozwijanie umiejętności zawodowych uczniów w dziedzinie elektryki, elektroniki i teleinformatyki oraz lepsze przygotowanie do dalszej nauki w szkołach wyższego stopnia i pracy zawodowej. Olimpiada sprzyja nawiązywaniu współpracy oraz wymianie doświadczeń między nauczycielami, pracownikami naukowo - dydaktycznymi wyższych uczelni technicznych oraz pracownikami przemysłu.

  - Podczas trwania olimpiady organizowane są imprezy dodatkowe, wycieczki, spotkania. W programie zwykle 2-3 dniowych konkursów, przewidziany jest nie tylko wysiłek intelektualny uczniów. Organizatorzy zapewniają zawsze szereg atrakcji turystycznych, a dzięki sponsorom uczestnicy zdobywają gadżety, a finaliści nagrody. Same superlatywy. Nic się nie traci, a wiele można zyskać: bo oprócz niewymiernej korzyści, jaką jest wiedza, doświadczenie i satysfakcja, można jeszcze otrzymać nagrodę finansową lub rzeczową. Cieszy to, że coraz częściej uczniowie naszej szkoły zdobywają najwyższe trofea – mówi dr inż. Marcin Matyjasik.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane