Targi Andrychów 2017

Podziękowania dla Julki

12 maja 2017 14:02:04

  Komendant Powiatowy Policji w Wadowicach mł. insp. Włodzimierz Warzecha uroczyście podziękował JULII KORZENIOWSKIEJ,  uczennicy II klasy  Zespołu Szkół Publicznych w Wysokiej, za wzorową postawę obywatelską, którą wykazała się udzielając  pomocy potrąconemu mężczyźnie.

  

Podziękowania dla Julki

  W trakcie uroczystości Komendant KPP w Wadowicach serdecznie pogratulował uczennicy, wręczył list pochwalny oraz drobne upominki. Odbyło się to w obecności mamy Doroty Korzeniowskiej oraz wychowawczyni Katarzyny Lasek.

  Do zdarzenia doszło 15 kwietnia br. w miejscowości Wysoka, gdzie kierujący motocyklem nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, doprowadzając  do przewrócenia pojazdu i potrącenia 66-letniego mężczyzny.

  Obecna na miejscu gimnazjalistka, która była świadkiem zdarzenia, udzieliła poszkodowanemu mężczyźnie pierwszej pomocy. 15-latka oceniła stan poszkodowanego, zorganizowała opatrunki ze sklepu znajdującego się w pobliżu oraz kierowców, którzy przejeżdżali w miejscu zdarzenia. Następnie zatamowała krwotok i ustabilizowała złamaną nogę.

  Jej odwaga i opanowanie w kryzysowej sytuacji pozwoliły na rozpytanie poszkodowanego mężczyzny odnośnie jego chorób do czasu przybycia Pogotowia Ratunkowego. Dziewczyna dbała także, by nikt z obecnych na miejscu nie przenosił drugiego uczestnika zdarzenia tj: motocyklisty, gdyż mogłoby to spowodować jeszcze większe obrażenia. Cały czas starała się utrzymać rozmowę z poszkodowanym.

  Należy dodać, iż Julia Korzeniowska dwukrotnie uczestniczyła w turnieju udzielania pierwszej pomocy dla szkół gimnazjalnych „I ty możesz zostać ratownikiem” organizowanego przez  KPP w Wadowicach.

  Głównym celem tego turnieju jest nie tylko wyposażenie młodzieży szkolnej w zasób wiedzy i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, ale również propagowanie właściwych zachowań oraz podnoszenie świadomości i umiejętności niezbędnych do ratowania życia ludzkiego. Zdobyta wiedza i udział w zajęciach praktycznych pozwoliły jej na właściwe udzielenie pierwszej pomocy.

  Ponadto gimnazjalistka jest harcerką i jako przyboczna w drużynie harcerskiej Hufca Ziemi Wadowickiej szkoli młodsze zuchy w ramach gier terenowych i warsztatów z pierwszej pomocy.

  

Gratulujemy Julii wzorowego zachowania i życzymy samych sukcesów! 

(KPP Wadowice)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane