Powstaje nowy portal: wadowiczanie.pl

28 września 2017 09:14:47

  Jeśli z zamiłowaniem tropisz własne korzenie i chcesz się podzielić informacjami na temat swoich przodków, to Muzeum Miejskie zaprasza Cię do współtworzenia nowego portalu: wadowiczanie.pl. Będziesz mógł umieścić na nim biogram swoich przodków, a także swoje drzewo genealogiczne.

  

Powstaje nowy portal: wadowiczanie.pl

  Portal wadowiczanie.pl w swoim głównym założeniu ma być połączeniem archiwum społecznościowego, forum historycznego i słownika biograficznego a jego celem ma być gromadzenie informacji o mieszkańcach Wadowic żyjących na przestrzeni wieków. Będzie to swoiste Kto był kim w Wadowicach. Na portalu każdy będzie mógł zamieścić biogram swojego przodka, związanego w jakiś sposób z Wadowicami. Oczywiście znajdą się tam wyłącznie biogramy osób już nieżyjących.

  Materiał na stronie zaprezentowany będzie w różnoraki sposób: tradycyjne noty biograficzne, biogramy, wspomnienia, drzewa genealogiczne oraz nagrania audio i video. Zaś ideą strony jest możliwość dostępu do niej dla szerokiego grona internautów. Strona wadowiczanie.pl będzie umożliwiać wyszukiwanie informacji o osobach według różnych kategorii, a jej użytkownicy będą mogli komunikować się między sobą na forach społecznościowych i tworzyć grupy o sprecyzowanych zainteresowaniach.

  

  Portal wadowiczanie.pl oficjalnie zostanie udostępniony użytkownikom za półtora miesiąca, ale już teraz można nadsyłać biogramy do muzeum. Dzięki temu zostaną one zamieszczone na stronie internetowej i będą widoczne już podczas oficjalnego uruchomienia portalu, które odbędzie się w listopadzie.

  

  Muzeum Miejskie pomoże chętnym w zredagowaniu biogramu, zeskanowaniu fotografii i innych materiałów archiwalnych a następnie w umieszczeniu na stronie.

  

  Biogramy należy przesłać do Muzeum Miejskiego: lub  przynieść do biura muzeum  przy ul. Kościelnej 4.

  

  Portal powstaje w ramach projektu Wadowicka Szkoła Genealogów, który jest dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane