Policja poszukuje oszusta

12 października 2017 17:33:50

  Poszukiwany sprawca oszustwa metodą na tzw. „wnuczka”  w dniu 2 października na terenie gminy Wadowice.

  

Policja poszukuje oszusta

  Wydział Kryminalny KPP w Wadowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wadowicach prowadzi dochodzenie w sprawie doprowadzenia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej kobiety, do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 40 000 zł w dniu 2 października 2017r. na terenie gminy Wadowice.

   

  Z ustaleń postępowania wynika, że n/n sprawcy: kobieta dzwoniąca na numer stacjonarny telefonu pokrzywdzonej i podająca się za jej córkę, która uległa wypadkowi drogowemu oraz druga kobieta, podająca się za prokuratora, pod legendą konieczności wpłacenia kaucji w zamian za uniknięcie tymczasowego aresztowania, wyłudziły od pokrzywdzonej kwotę 40 000 zł, która następnie została osobiście przekazana kurierowi.

   

W związku ze zdarzeniem publikujemy portret pamięciowy sprawcy.

 

Rysopis sprawcy:

Mężczyzna w wieku ok. 30 – 33 lat,

włosy krótkie (szatyn),

ok. 165 cm wzrostu,

twarz okrągła, cera normalna,

krępej postury.

    

   W chwili zdarzenia ubrany był w kurtkę typu wiatrówka na zamek koloru czarnego, spodnie koloru czarnego, na głowie miał założoną czapkę z daszkiem koloru czarnego, przez ramię miał przepasaną małą czarną torbę.

  Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazywanie wszelkich informacji mogących przyczynić się do ustalenia sprawcy przestępstwa. Zapewniamy anonimowość. Telefon do kontaktu  KPP  w Wadowicach:  33-8729200 lub nr 997 - do najbliższej jednostki Policji. 

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane