Wydawnictwo Renoma

II Wadowicka Gala Wolontariatu

7 listopada 2017 15:24:37

  W niedzielę, 5 listopada, w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury spotkali się ludzie, którym leży na sercu los drugiego człowieka -  byli to Wolontariusze. Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci niepełnosprawnych „Dać Szansę” zorganizowało II Wadowicką Galę Wolontariatu.

  

II Wadowicka Gala Wolontariatu

  Tegoroczna Gala stała się niepowtarzalną okazją do zaprezentowania działalności Wolontariuszy działających na terenie dwóch powiatów - wadowickiego oraz oświęcimskiego. Niedzielne popołudnie wypełnione było pięknymi opowieściami Wolontariuszy, zdjęciami upamiętniającymi ich szeroką działalność, wspomnieniami oraz planami na przyszłość.

  W czasie II Wadowickiej Gali Wolontariatu zaprezentowały się Koła Wolontariatu działające przy 11 okolicznych szkołach oraz Centrum Wolontariatu powołane przy Stowarzyszeniu Dać Szansę. Uroczystość rozpoczęła Prezes Stowarzyszenia - Pani Bogumiła Jończyk - oficjalnym powitaniem wszystkich osób przybyłych oraz podziękowaniem za tak liczne uczestnictwo w wydarzeniu. Najważniejszymi elementami niedzielnego spotkania były prezentacje przygotowane przez Wolontariuszy z poszczególnych szkół: 

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera;

Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie;

Zespół Szkół nr 2 w Choczni;

Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Łączanach;

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach;

Zespół Szkół Publicznych nr 2 w Wadowicach;

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzeźnicy;

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bachowicach im. ks. Franciszka Gołby;

Zespół Szkół im. 12 Pułku Ziemi Wadowickiej w Jaroszowicach;

Zespół Szkół Publicznych w Kleczy Dolnej;

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tomicach.

  Po zakończonych prezentacjach, nastąpiło uroczyste wręczenie podziękowań dla Opiekunów Kół Wolontariatu za ich szczególny wkład w promowanie wśród młodzieży idei wolontariatu. Doceniono wszystkich Wolontariuszy, którzy z wielkim zaangażowaniem, uśmiechem, otwartymi dłońmi i sercem niosą bezinteresowną pomoc innym.

  Pomagać warto, pomoc jest najważniejsza. Dziś w głowie najbardziej utkwiły mi słowa piosenki Eleni: Na pomoc, na ratunek człowiekowi! Czy słyszysz? ktoś woła S.O.S. Na pomoc zagubionemu w samym sobie! Na pomoc, na ratunek – mówiła Bogumiła Jończyk, prezes Stowarzyszenia.Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie za rok!

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane