Maluch+ w Tomicach

2 marca 2018 16:13:45

  Wójt gminy Tomice Witold Grabowski odebrał promesę na utworzenie nowych miejsc opieki w ramach Programu „Maluch+”. Uroczystość odbyła się w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim.

  

Maluch+ w Tomicach

  Sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Krzysztof Michałkiewicz wraz z wojewodą małopolskim Piotrem Ćwikiem wręczyli promesy w ramach Programu „Maluch+” na utworzenie nowych miejsc opieki. Wśród przedstawicieli 14-tu małopolskich gmin znalazła się również, jako jedyna z powiatu wadowickiego, gmina Tomice, w imieniu której promesę odebrał wójt tej gminy Witold Grabowski. Przypomnijmy, że od ubiegłego roku w Tomciach został uruchomiony żłobek.

- O programie „Maluch+” wiele mówi się w mediach w kontekście założeń i celów, natomiast dzisiejsze spotkanie ma wymiar praktyczny. Są dzisiaj z nami przedstawiciele 14 małopolskich gmin, którzy  odbierają promesy w ramach programu „Maluch+”. Oznacza to, że w kolejnych miejscowościach w Małopolsce powstaną nowe miejsca dla maluchów. To nie tylko inwestycja w infrastrukturę i ułatwienia dla rodziców, lecz przede wszystkim to inwestycja w przyszłość, w rodzinę i w Polskę – powiedział wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

  Program  „Maluch+” w szczególności wychodzi naprzeciw polskim rodzinom, które deklarują chęć posiadania większej liczby dzieci, jednocześnie apelując o pomoc w ich wychowaniu. Większa dostępność żłobków, klubów dziecięcych i instytucji dziennego opiekuna oraz zmniejszanie opłat za pobyt dzieci w ww. placówkach jest szansą dla młodych ludzi, którzy chcą łączyć życie zawodowe z rodzinnym.

(Fot: Małopolski Urząd Wojewódzki)

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane