Wybory 2018 W Ochman

Autyzm na całe życie

13 kwietnia 2018 20:18:08

  3 kwietnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym rozpoczęły się obchody Światowych Dni Wiedzy Na Temat Autyzmu. To już drugi raz, kiedy włączamy się w tę ogólnoświatową akcję. Głównym jej przesłaniem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, a charakterystycznym motywem obchodów jest kolor niebieski.

  

Autyzm na całe życie

  Naszą akcję zainaugurowaliśmy na rynku w Wadowicach oraz w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wśród mieszkańców  została przeprowadzona akcja informacyjna.

  W niebieskich namiotach rozdawane były niebieskie balony oraz ulotki zawierające podstawowe informacje o autyzmie i problemach z tym związanych. W kolejnym dniu odbył się Happening z udziałem zaprzyjaźnionych szkół oraz  przedszkoli. Punktem kulminacyjnym było wypuszczenie w niebo niebieskich balonów na stadionie MKS Kalwarianka.

  Głównym obchodom Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu, które odbyły się w Centrum Kultury Turystyki i Sportu w Kalwarii Zebrzydowskiej, przyświecało hasło : „Autyzm na całe życie”.

  Swoją obecnością zaszczycili nas wicestarosta Pan Andrzej Górecki, wizytator Kuratorium Delegatury w Wadowicach Pani Honorata Kolec, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Pani Barbara Pindel-Polaszek, dyrektorzy placówek oświatowych, poradni psychologiczno-pedagogicznych, domów pomocy społecznej, warsztatów terapii zajęciowej, wójtowie gmin, przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń oraz rodzice.

  Podczas spotkania zaprezentowane zostały prelekcje Pani dr Anny Galant-Matuła na temat: „Trudności wychowawczych dzieci ze spektrum autyzmu” oraz  Pani Marty Markowskiej, która  podzieliła się swoimi rodzicielskimi doświadczeniami w wychowaniu dziecka z autyzmem.

  Podczas obchodów odbyło się rozstrzygnięcie I Powiatowego Konkursu Plastycznego „ Mój niebieski kolega”. Pod czujnym okiem artysty malarza Pana Grzegorza  Piotrowskiego komisja wyłoniła laureatów w dwóch kategoriach: klasy 1-3 szkoły podstawowej oraz 4-8 szkoły podstawowej. Następnie uczniowie naszego Ośrodka przygotowali montaż „ Bal w wiosce smerfów”. Mali aktorzy pięknie wcieli się w  swoje role. Nie można wyobrazić sobie dni autyzmu w naszej placówce bez występu Piotra Rajdy, który swym śpiewem umilił nam czas. Na zakończenie obchodów odbył się koncert zespołu muzycznego „Gorzeń Band”.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim  osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do zorganizowania Światowych Dni Wiedzy na Temat Autyzmu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

Agnieszka Mirocha

Agnieszka Bobrek

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane