Powstanie Dom Seniora w Łączanach

13 kwietnia 2018 21:58:06

  W Starej szkole w Łączanach powstanie Dom Seniora. O planach zagospodarowania budynku starej szkoły w Łączanach rozmawiano podczas spotkania z seniorami.

  

Powstanie Dom Seniora w Łączanach

  W Domu Strażaka w Łączanach 11 kwietnia br. odbyło się spotkanie wójta gminy Brzeźnica Bogusława Antosa z seniorami z Łączan.

  Rozmawiano o nowym pomyśle zagospodarowania budynku po starej szkole w Łączanach. Ma tam powstać Dom Seniora. Jak ważnym ośrodkiem dla osób starszych jest Dom Seniora, przekonali się o tym seniorzy z Marcyporęby, gdzie od kilku miesięcy taki właśnie ośrodek funkcjonuje.

  Teraz jest szansa, aby Dom Seniora powstał w Łączanach. Samorząd gminy Brzeźnica pozyskał 3,5 ml zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa małopolskiego. Pieniądze zostaną przeznaczone na zagospodarowanie starej szkoły w Marcyporębie na Dzienny dom Seniora.

   

  

  Podczas spotkania informacje na zasad temat funkcjonowania Domu Seniora przedstawili również m.in. opiekunka z Domu Seniora w Maryporębie Agnieszka Faber, sekretarz gminy Brzeźnica Barbara Klęczar, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Grzegorz Wojtas. Swoimi doświadczeniami podzielili się również przedstawiciele Domu Seniora w gminie Biecz.

   Dzienny dom seniora w Łączanach ma objąć opieką 45 niesamodzielnych osób powyżej 60 roku życia, z czego 30 osób w systemie rotacyjnym będzie mogło korzystać z zajęć w Domu Seniora, a do 15 osób opiekunowie będą docierać do ich własnych domów.

  Pensjonariusze będą mieć zapewniony dowóz do placówki, a na miejscu szereg urozmaiconych zajęć dostosowanych do ich potrzeb i zainteresowań. Najważniejszym elementem będzie rehabilitacja. Uczestnicy będą mieć zapewnione dwa posiłki dziennie (śniadanie oraz obiad), a korzystanie z tych wszystkich udogodnień będzie bezpłatne. Planuje się, że od stycznia 2019 roku Dom Seniora z Łączanach rozpocznie swoją działalność.

{{gallery_44708}}

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane