Repatrianci z Rosji zamieszkają w Wadowicach

23 lipca 2018 11:31:15

  W Wadowicach zamieszka rodzina repatriantów z Rosji. Czteroosobowa rodzina wprowadzi się 7 sierpnia br. do przygotowanego dla nich przez gminę mieszkania.

  

Repatrianci z Rosji zamieszkają w Wadowicach

  We wrześniu 2016 roku z inicjatywy burmistrza Mateusza Klinowskiego Rada Miejska przegłosowała uchwałę w sprawie zaproszenia do osiedlenia się na terenie Gminy Wadowice rodziny przesiedleńców ze Wschodu.

  

  Są to osoby polskiego pochodzenia, których przodkowie na skutek zmian granic lub działań wojennych znaleźli się poza obszarem Polski.

  
  Po prawie dwóch latach od uchwały wadowickich radnych, kończy się długotrwała procedura repatriacyjna czteroosobowej rodziny z rosyjskiego Orenburga, miasta położonego przy granicy z Kazachstanem. Pani Aleksandra i pan Anatolij wraz z małoletnimi dziećmi zamieszkają 7 sierpnia br w Wadowicach.

  Rodzinie, w której pielęgnowano polskie tradycje i zwyczaje, gmina wynajmie mieszkanie i będzie podpisana z najemcami umowa najmu na czas nieokreślony. 

  Zostało ono zakupione dzięki dotacji Wojewody Małopolskiego i przygotowane przez nas na przyjęcie nowych mieszkańców. Repatrianci otrzymają też wsparcie finansowe i rzeczowe, oraz pomoc w załatwieniu formalności związanych z osiedleniem.

  

  Mieszkanie znajduje się na osiedlu M. Wadowity w Wadowicach, składa się z dwóch pokoi, kuchni oraz łazienki (powierzchnia 50,43 m2). 

  Wyposażone jest przez nas w podstawowy sprzęt - lodówkę, kuchenkę i pralkę. Organizujemy również zbiórkę najpotrzebniejszego „na start” wyposażenia i mebli. Wszystkich, którzy chcieliby się pomóc i przekazać na ten cel środki finansowe bądź przedmioty, prosimy o kontakt z Wydziałem Promocji Gminy Wadowice, tel. 33 873 18 11/ wew. 227,

e-mail: 

(Źródło: UM Wadowice)

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane