Popularna pisarka literatury dziecięcej gościem Wadowickiej Biblioteki Publicznej

20 września 2018 07:48:11

  W piątek 14 września do Wadowickiej Biblioteki Publicznej zawitała jedna z najbardziej popularnych polskich autorek literatury dziecięcej – Zofia Stanecka.

  

Popularna pisarka literatury dziecięcej  gościem Wadowickiej Biblioteki Publicznej

  Jej książki stanowią doskonałe połączenie humoru i życiowych mądrości, dzięki czemu jednocześnie bawią i skłaniają do refleksji. Najbardziej znaną pozycją w dorobku autorki jest seria o przygodach małej Basi, na którą składają się np. "Basia i przyjaciele. Anielka", "Basia i wolność", „Basia i nowy braciszek” lub "Basia, Franek i zasypianie". Historie opowiadają o różnych sytuacjach, w jakich znalazła się mała bohaterka i jej rodzina. Niekiedy są to sytuacje śmieszne, niekiedy  poważne (pojawienie się opiekunki, narodziny braciszka czy też wyprawa na plac zabaw), ale Basia zawsze potrafi wyjść z nich „obronną ręką”. Co ciekawe, książki podbiły serca nie tylko dzieci, ale również dorosłych zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

  Nie dziwi więc fakt, że podczas dwóch piątkowych spotkań sala Wadowickiej Biblioteki Publicznej pękała w szwach. Najmłodsi czytelnicy wysłuchali fragmentów swoich ulubionych książek w interpretacji autorki i towarzyszących jej pacynek. Poznali także proces powstawania książki i zadania wszystkich podmiotów w nim uczestniczących tj.: pisarza, wydawcy, redaktora, grafika, ilustratora, drukarni czy introligatorni. Na zakończenie, nie zabrakło również autografów i pamiątkowych zdjęć.

  Spotkanie zrealizowano w ramach projektu „Poznaj pisarza - zostań pisarzem!”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane