Dzień Białej Laski w Wadowicach

28 października 2018 15:56:25

  Biała laska, to symbol osób niewidomych. Jest pomocna dla osób niewidzących, informuje też otoczenie, że jej użytkownik, to osoba niewidoma. W Wadowicach odbyło się doroczne święto Międzynarodowego Dnia Niewidomych.

  

Dzień Białej Laski w Wadowicach

  Mszą św. w kościele pw. św. Piotra Apostoła w Wadowicach rozpoczęto tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Niewidomych - Dzień Białej Laski. Dalsze uroczystości zorganizowano w Sali Spółdzielni Mieszkaniowej w Wadowicach.

  Wszystkich przybyłych na obchody Światowego Dnia Osób Niewidomych w Wadowicach przywitała Prezes Zarządu Powiatowego PZN w Wadowicach Maria Siedlecka.

  W dorocznym spotkaniu w ramach obchodów Dnia Białej Laski uczestniczyli zaproszeni goście, m.in.: Wicestarosta Powiatu Wadowickiego Andrzej Górecki, Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej w Wadowicach Bożena Łabuś, Kierownik Wydziału Ogólno-Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Wadowicach Teresa Chmielarz - Bryndza, Zastępca Dyrektora PCPR w Wadowicach Agnieszka Stolarczyk, Wiceprezes Zarządu Okręgowego Małopolskiego Polskiego Związku Niewidomych Maria Borowa, Przewodnicząca Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZN w Krakowie Stefania Walat, Prezesi Kół PZN” Irena Budzyń - Kraków - Nowa Huta, Irena Suchan - Kraków Śródmieście, Krystyna Placek - Kęty, Członek Zarządu Koła PZN Nowa Huta Bronisław Umiński.

 Podczas spotkania przypomniano historię Dnia Białej Laski, a w części artystycznej wystąpili członkowie Polskiego Związku Niewidomych z różnych kół.  Celem obchodów Międzynarodowego Dnia Niewidomych, zwanego też  Międzynarodowym Dniem Białej Laski jest przypomnienie, że osoby niewidome i słabowidzące są obecne w naszym społeczeństwie oraz uczestniczą w nim na równi z osobami pełnosprawnymi.

 

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane