Co dzieci robią w klatkach?

2 listopada 2018 11:27:11

  Ruszyły zajęcia w klatkach dla dzieci z niepełnosprawnościami realizowane przez Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę” w Wadowicach. Partnerem projektu jest Fundacja PZU.

  

Co dzieci robią w klatkach?

  W ramach projektu "Co dzieci robią w klatkach?" Stowarzyszenie "Dać Szansę" chce rozwinąć i upowszechnić nowoczesne metody stymulacji ruchu i równowagi w wykorzystaniem klatek terapeutycznych. Klatki terapeutyczne pozwolą na zastosowanie zindywidualizowanych i intensywnych programów rehabilitacyjnych mających na celu rozwój siły i funkcji motorycznych dzieci.

  Projekt jest skierowany do grupy 50 dzieci niepełnosprawnych (podopiecznych Stowarzyszenia, u których występują dysfunkcje obejmujące: układ kostny, nerwowy oraz mięśniowy.

   

Dzisiaj chcieliśmy zaprezentować zajęcia w systemie DUNAG.

  Klatka DUNAG wykorzystuje ortezy rehabilitacyjne w rożnych rozmiarach. Orteza to kombinezon, składający się ze spodenek, kamizelki oraz nakolanników połączonych ze sobą poprzez system elastycznych korektorów.

  Kombinezon DUNAG 02 umożliwia innowacyjną terapię opartą na użyciu adaptowanego kombinezonu kosmicznego. Umożliwia on prowadzenie i wspomaganie ćwiczeń ruchowych u dzieci i młodzieży z uszkodzeniem centralnego układu nerwowego, u których występuje zakłócenie postawy i aktywności ruchowej. Podczas pracy w kombinezonach dzieci poprawiają czucie własnego poprawiają funkcjonowanie wybranych grup mięśni.

   

W galerii mali pierwsi śmiałkowie, którzy nie bali się wejść do naszych klatek. Zobaczcie Państwo, jak świetnie sobie radzą! 

Więcej o projekcie: http://dacszanse.pl/projekty/2018/co-dzieci-robia-w-klatkach---fundacja-pzu 

Więcej o fundacji PZU: http://fundacjapzu.pl/

Koordynator projektu: Marzena Pawińska

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane