Wielkanoc2019pl

Wadowice miasto kobiet – wykład dr Konrada Meusa

12 grudnia 2018 09:48:46

  Podczas najbliższego wykładu w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku, doktor nauk historycznych, Konrad Meus opowie o wadowickich kobietach. Wykład odbędzie się w najbliższy czwartek – 13 grudnia o godz. 17:00 w sali teatralno – kinowej. Wstęp na spotkanie jest darmowy i wolny dla wszystkich zainteresowanych.

  

Wadowice miasto kobiet – wykład dr Konrada Meusa

  Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku gromadzi ponad 250 seniorów, którzy od lat spotykają się między innymi po to, aby brać udział w comiesięcznych wykładach. Dr Konrad Meus, który już kilkakrotnie wygłaszał wykłady o historii Wadowic, za każdym razem gromadził na sali tłumy słuchaczy z WUTW. Temat grudniowego wykładu, ze względu na 100 rocznicę odzyskania niepodległości będzie dotyczył wadowickich kobiet na tle walki o wolność i swoje prawa.

Dr Konrad Meus - historyk, absolwent Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, uczeń prof. Kazimierza Karolczaka. Tytuł doktora nauk w zakresie historii w oparciu o pracę poświęconą Wadowicom w latach 1772-1914 uzyskał w 2012 r. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na dziejach społeczno - gospodarczych, kulturalnych i politycznych Galicji. Zajmuje się historią Wadowic i ziemi wadowickiej w XIX i początkach XX w. oraz działającymi wówczas instytucjami i organizacjami społecznymi.

 

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane