Wielkanoc2019pl

Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski dla Michała Siwca-Cielebona

14 grudnia 2018 20:33:06

  Znany wadowicki regionalista Michał Siwiec-Cielebon został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

  

Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski dla Michała Siwca-Cielebona

  W Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość nadania orderów działaczom opozycji antykomunistycznej. Wśród odznaczonych znalazł się również wadowiczanin Michał Siwiec-Cielebon. Uroczystość odbyła się w 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

- To dla mnie ogromny zaszczyt, że mogę na Państwa piersi w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej zawiesić te zasłużone odznaczenia za to, że my, następne pokolenie, jesteśmy wolni, że większość naszego życia żyjemy w wolnej Polsce, jesteśmy swobodni, możemy podróżować po świecie - powiedział podczas uroczystej gali Prezydent RP Andrzej Duda.

  Wadowicki regionalista został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski  za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce oraz kolportaż druków drugoobiegowych w Wadowicach.

  - Ktoś z Państwa powiedział do mnie: „Nie dla odznaczeń to robiliśmy”, „Przecież nic wielkiego nie zrobiliśmy”. Jestem pewny, że nie robili Państwo tego dla odznaczeń, bo pamiętam tamte czasy, gdy w zasadzie nikt nie wierzył, że można w taki sposób zmienić otaczającą nas rzeczywistość. Że będziemy żyli w wolnej, suwerennej, całkowicie niepodległej Polsce, w której będziemy mogli się spierać, mieć różne poglądy, będziemy mogli nawet się kłócić, ale dlatego że możemy, że nam wolno, że wolno głosić swoje poglądy, wolno je mieć, nie trzeba się z nimi ukrywać, drukować w prasie podziemnej swoich przekonań, prawdy historycznej – tego wszystkiego, co tak ważne w historii państwa, narodu, w budowie tożsamości, tego, co tak istotne. I za to Państwu dziękuję w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej - powiedział Prezydent RP Andrzej Duda.

Fot. Sylwia Michalec

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane