Radny Tłomak w opałach

24 stycznia 2019 20:27:24

  W piątek Rada Gminy w Tomicach będzie głosowała nad wygaśnięciem mandatu radnego Mirosława Tłomaka.

  

Radny Tłomak w opałach

  Dla Mirosława Tłomaka mogą to być ostatnie godziny sprawowania funkcji radnego Rady Gminy w Tomicach. W piątek 25 stycznia br. Rada Gminy w Tomicach zajmie się wnioskiem o wygaszenie mandatu radnego, jaki od niedawna Mirosław Tłomak sprawuje. Powodem tak drastycznej decyzji jest brak złożenia w terminie oświadczenia majątkowego, jakie winien złożyć każdy radny, również radny Mirosław Tłomak.

  Zgodnie z przepisami radny zobowiązany jest złożyć oświadczenie majątkowe w terminie 30 dni od dnia złożenia ślubowania. Wobec faktu, że Mirosław Tłomak tego nie uczynił, przewodniczący Rady Gminy w Tomicach przesłał do niego pismo dotyczące złożenia oświadczenia w dodatkowym terminie 14 dni. Jednak również z tego dodatkowego terminu Mirosław Tłomak nie skorzystał i oświadczenia majątkowego w ustawowym terminie nie złożył. Zrobił to już po wyznaczonym terminie.

  Jednak przepisy w tym zakresie są nieubłagane, niezłożenie oświadczenia o stanie majątkowym w ustawowym terminie powoduje wygaśnięcie mandatu radnego.

  Nad uchwałą w sprawie wygaśnięcia mandatu będą głosować radni podczas piątkowego posiedzenia Rady Gminy i to w ich rękach leży los radnego Mirosława Tłomaka.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane