Najstarsza mieszkanka Spytkowic

7 lutego 2019 18:20:26

  3 lutego 2019 r. swoje 101. urodziny świętowała Pani Anna Wyrwont, najstarsza mieszkanka gminy Spytkowice. Pani Anna urodziła się 3 lutego 1918 r. w Spytkowicach, gdzie spędziła zdecydowaną większość swojego dotychczasowego życia. Przez ten czas wychowała 5 dzieci, doczekała 12 wnuków oraz 11 prawnuków.

  

Najstarsza mieszkanka Spytkowic

  Z okazji tak zaszczytnego Jubileuszu życzenia szczęścia, wszelkiej pomyślności, błogosławieństwa Bożego oraz wielu kolejnych lat życia w zdrowiu, czcigodnej Jubilatce złożył Wójt Gminy Spytkowice Mariusz Krystian wraz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Haliną Pióro.

  Szanowna Jubilatka oprócz bukietu kwiatów, listu gratulacyjnego oraz słodkiego upominku  otrzymała również, zgodnie z obowiązującym od 2019 roku na terenie Gminy Spytkowice Programem Pomocy Rodzinie, jednorazowe świadczenie pieniężne w wysokości 1000 zł. Przypomnijmy, celem Programu jest długofalowe działanie samorządu Gminy Spytkowice wspierające Rodzinę odpowiednimi instrumentami sprzyjającymi do jej powstania, prawidłowego rozwoju i wypełniania przez nią ważnych społecznie zadań.

  Program obejmuje osoby w różnym wieku i stanie zdrowia. Jednorazowe świadczenie pieniężne przysługuje m.in. z tytułu urodzenia na trzecie i kolejne dziecko w rodzinie, a także seniorom, którzy świętują jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane