Zasłużyli się Polsce

26 marca 2019 18:15:31

  Srebrnymi medalami Za zasługi dla obronności kraju uhonorowano rodziców w gminie Wadowice, których co najmniej trzech synów służyło w Wojsku Polskim.

  

Zasłużyli się Polsce

  W Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Wadowicach miała miejsce w dniu 26 marca br. podniosła uroczystość uhonorowania rodziców z terenu gminy Wadowice, którzy wychowali co najmniej trzech synów, służących w Wojsku Polskim.

  W imieniu ministra Mariusza Błaszczaka odznaczenia wręczał Wojskowy Komendant Uzupełnień w Oświęcimiu ppłk Andrzej BANDOŁA oraz burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

  Srebrne medale Za zasługi dla obronności kraju otrzymali: Krystyna i Stanisław KurekBogusława i Stanisław NiesytyBronisława i Janusz PartykaKrystyna i Czesław SłupskiMałgorzata i Edmund WoźnicaKrystyna Targosz - wszyscy z Wadowic, Elfryda i Jan Nizio, Irena i Roman Wider - wszyscy z Choczni, Maria i Marek Godzik z Jaroszowic, Helena Jakubiec z Wysokiej, Irena Paleczna z Gorzenia Dolnego, Zofia Rak z Kleczy Dolnej oraz Urszula i Ryszard Tyl z Babicy.

  Przyznanie medalu poprzedza długotrwała procedura sprawdzająca postawę żołnierza oraz jego rodziców. Na wniosek komendantów Wojskowych Komend Uzupełnień przyznaje je Minister Obrony Narodowej.

(Fot. UM Wadowice)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane