Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył kolejny rok akademicki!

9 czerwca 2019 07:59:00

  W zeszłym tygodniu prawie 270 studentów Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyło kolejny rok akademicki. Było uroczyste podsumowanie, nagrody, czerwony dywan a na deser... koncert Eleni. Ale to nie wszystko! Studenci zapraszają na premierowy spektakl Teatru WUTW!

  

Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku zakończył kolejny rok akademicki!

  Wadowicki Uniwersytet Trzeciego Wieku funkcjonuje nieprzerwanie od 2013 roku. Od tego czasu, w murach WCK, z roku na rok pojawia się coraz więcej seniorów, którzy chcą w nietypowy sposób spędzić czas na emeryturze. A dom kultury im to umożliwia! Przez cały rok studenci – bo tak o sobie mówią seniorzy z UTW – biorą udział w rozmaitych aktywnościach, które rozwijają ich twórczość i pozwalają się zintegrować.

  Miniony rok był rokiem pełnym wyzwań, kreatywnych przedsięwzięć, wielu wzruszeń i radości, ale także intensywnej pracy. Zajęcia wokalne, plastyczne, rękodzieło artystyczne, joga, zajęcia ruchowe i zajęcia językowe to tylko część propozycji. W ubiegłym roku powstał nawet Klub Brydżowy! Warto także wspomnieć o słynnym już w całej gminie zespole tanecznym „Ale Babki”, który reprezentował Wadowice na rozmaitych konkursach i przeglądach, odnosząc przy tym liczne sukcesy.

  

  A już 12 czerwca, o godz. 17:30 odbędzie się premiera kolejnego spektaklu Teatru WUTW – PRECZ Z SENTYMENTALNYM ROMANTYZMEM. Spektakl jest inscenizacją wybranych fragmentów obszernego tomu najmniejszych utworów dramatycznych Magika I Małpiszona: "Teatrzyku Zielona Gęś". Bezpłatne wejściówki do odebrania w sekretariacie WCK.

   

  W tym roku, z okazji zakończenia roku akademickiego WUTW odbył się koncert Eleni, który zgromadził na sali teatralnej prawie 400 osób. Bilety, rozeszły nie na długo przed wydarzeniem, a sam koncert – sądząc po reakcjach publiczności – na długo zostanie w pamięci wadowiczan.

   

  Zapisy na kolejny semestr, dla osób, które pozytywnie zaliczyły semestr odbędą się 2 - 8 września, natomiast dla nowych osób rozpoczną się 9 września. Jak widać warto się zapisać!

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane