Za zasługi dla obronności kraju

1 lipca 2019 10:45:36

  W poniedziałek 24 czerwca 2019 r. w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Mucharzu wręczono medale „Za zasługi dla obronności kraju".

  

Za zasługi dla obronności kraju

  Srebrnymi medalami zostali uhonorowani rodzice z terenu gminy Mucharz, których troje lub więcej synów służyło w polskiej armii: Irena Jamróz, Zdzisław Jamróz (pośmiertnie), Wiesława Kyś, Tadeusz Kyś.

  Wręczyli je przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Oświęcimiu, sekretarz gminy  Paweł Paździora oraz przewodniczący Rady Gminy Mucharz Mirosław Wójcik.

  Medale te nadaje Minister Obrony Narodowej w uznaniu zasług położonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej oraz w celu szczególnego uhonorowania rodziców, którzy wychowali troje lub więcej dzieci na wzorowych żołnierzy.

  

  Uroczystości przyświecało motto Adama Mickiewicza: „Cząstka narodu zawsze musi być pod bronią. Bez niej swoi czy obcy z domu Cię wygonią. Kto sarka na Wojska by na nie nie płacić utraciwszy wszystko wnet Ojczyznę straci”.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane