Pozostawiła dzieciaki bez opieki

9 sierpnia 2019 10:31:29

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie interweniowali w sprawie dwóch małoletnich w wieku 4 i 6 lat, którzy bez opieki spacerowali wzdłuż ruchliwej obwodnicy w lesie.

  

Pozostawiła dzieciaki bez opieki

  Informacja o samotnie podróżujących dzieciach wpłynęła do chrzanowskich policjantów od mężczyzny, który jadąc samochodem w Chrzanowie na ul. Żołnierzy Wyklętych zauważył małych chłopców idących w kierunku Libiąża. Mężczyzna w obawie o zdrowie i życie dzieci - zatrzymał się i powiadomił Policję. Zaraz po zgłoszeniu, na miejsce przyjechali funkcjonariusze, którzy zabrali chłopców do jednostki chrzanowskiej policji.

  

  Policjanci bardzo szybko ustalili kim są rodzice małoletnich chłopców - rodzina ta znana jest ze wcześniejszych interwencji.  Po ustaleniu aktualnego miejsca przebywania matki i chłopców – mundurowi pojechali pod wskazany adres. Okazało się, że  25-letnia matka wraz z swoim szwagrem zaczęli już szukać dzieci. Kobieta nie potrafiła wyjaśnić  jak doszło do ich zniknięcia i o której godzinie pozostawiła synów bez opieki.  Funkcjonariusze zbadali kobietę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – okazało się, że jest nietrzeźwa (0,15 promila). Podczas interwencji okazało się, że w domu znajduje się trzeci syn kobiety, 7 letni chłopiec, a także ukrywający się na strychu partner 25 latki. Mężczyzna również znajdował się pod wpływem alkoholu - 3,5 promila alkoholu.

   

  O całej sytuacji powiadomiono Sąd Rodzinny, który podjął decyzję o umieszczeniu całej trójki małoletnich chłopców  w placówce interwencyjnej. Matce dzieci może grozić do 5 lat pozbawiania wolności.

(Źródło: KW Policji)

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane