Skarpetkowy Teatrzyk

19 września 2019 12:38:01

  Próbowaliście robić pacynki ze skarpetek? Nie? Koniecznie musicie spróbować!

  

Skarpetkowy Teatrzyk

  Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę” w Wadowicach tej jesieni łączy testowanie nowatorskich i atrakcyjnych form terapii z wykorzystaniem… SKARPETEK. Te i inne zajęcia w ramach projektu „SKARPETKOWO” zostały sfinansowane  ze środków Fundacji PZU.

  Na zajęciach ze „SKARPETKOWEGO TEATRZYKU” powstają prawdziwe cuda – a to dopiero początek. Powstałe pacynki i kukiełki stworzą "skarpetkową trupę aktorską", która na stałe zamieszka w salach świetlicowych Stowarzyszenia i posłuży do terapii dzieci po zakończeniu realizacji projektu. W jej skład wejdą postacie, zwierzaki i stworki wymyślone przez dzieci niepełnosprawne uczestniczące w projekcie (z małą pomocą dorosłychJ). Własny teatrzyk, to będzie coś! – dzieci będą mogły wymyślać scenariusze bajek, poimprowizować, ćwiczyć wcielanie się w różne role w ramach świetlicowego teatrzyku.

  Prace idą pełną parą – w ruch poszły nożyczki, igły, kleje…. Skarpetki, tkaniny i materiały dekoracyjne mogliśmy zakupić w ramach projektu. Zajęcia prowadzi pedagog z pomocą wolontariusza, którzy angażują do kreatywnej zabawy wszystkie dzieci i dbają o ich bezpieczeństwo. Wszystkie wydatki możemy pokryć w ramach dzięki wparciu Pantera Projektu – Fundacji PZU.

  Spotkania ze SKARPETKOWYM TEATRZYKIEM łączą elementy rękodzieła z kształtowaniem wrażliwości artystycznej i umiejętności wyrażania się poprzez sztukę dzieci. Przed nami jeszcze cztery miesiące intensywnej pracy, ale już dziś – na załączonych zdjęciach - zobaczcie jak zaczynamy.

  

Więcej o projekcie: http://dacszanse.pl/projekty/2019/skarpetkowo---fundacja-pzu

 

Więcej o fundacji PZU: http://fundacjapzu.pl/

Koordynator projektu: Marzena Pawińska

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane