Razowiec, ostrygi i orzechy brazylijskie. 5 produktów, po które powinien sięgnąć każdy facet

21 października 2019 20:04:01
Razowiec, ostrygi i orzechy brazylijskie. 5 produktów, po które powinien sięgnąć każdy facet

  Golonka, karkówka, kaszanka, piwo i burgery? Czy tak powinna wyglądać męska dieta? Z całą pewnością nie. Choć smak powyższych potraw jest uwielbiany przez większość facetów, zawarte w nich składniki niezbyt dobrze wpływają na męskie zdrowie. Warto więc zostawić je tylko na specjalne okazje, a na co dzień włączyć do jadłospisu zupełnie inne produkty. Jakie jednak pokarmy wywierają na organizm mężczyzny szczególnie pozytywny wpływ? Co powinno jak najczęściej gościć na talerzu dbającego o zdrowie faceta?

   

  1. Dieta mężczyzny – orzechy brazylijskie

  2. Produkty dobre dla mężczyzn – ostrygi

  3. Męska dieta – warzywa strączkowe

  4. Dieta dla faceta – pełnoziarniste produkty

   

Dieta mężczyzny – orzechy brazylijskie

  Choć nie należą do najpopularniejszych orzechów, warto to zmienić i sięgać po nie jak najczęściej. Orzechy brazylijskie nie tylko świetnie smakują, ale też dostarczają organizmowi wielu cennych substancji. Najważniejsze z nich to selen i magnez. Po pierwsze obniżają poziom „złego cholesterolu”, dzięki czemu pełnią ważną funkcję w profilaktyce miażdżycy i chorób serca. Poza tym są antyutleniaczami, a zwalczając wolne rodniki zapobiegają rozwojowi męskich nowotworów.

   

Produkty dobre dla mężczyzn – ostrygi

  Ostrygi (a w także pozostałe owoce morza) warto włączyć do swojego codziennego menu przede wszystkim ze względu na fakt, że są bogatym źródłem cynku. Ten pierwiastek ma wszechstronne, bardzo pozytywne działanie dla naszego zdrowia, jednak z męskiego punktu widzenia najważniejszy jest na pewno wpływ na sprawne działanie układu rozrodczego i poprawę życia łóżkowego. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że skutecznie chroni on przed nowotworami prostaty i innych narządów.

   

Męska dieta – warzywa strączkowe

  Bób, groch, fasola, cieciorka, soja czy soczewica są bardzo sycące, a przy tym dostarczają niewiele kalorii, dzięki czemu sprzyjają dbaniu o linię, a wysoka zawartość białka pomaga w budowaniu tkanki mięśniowej. Dbający o zdrowie mężczyźni niewątpliwie docenią równie fakt, że rośliny strączkowe są cennym źródłem izoflawonów. Związki te są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania prostaty i zmniejszają prawdopodobieństwo schorzeń tego organu.

   

Dieta dla faceta – pełnoziarniste produkty

  Pieczywo, makarony, płatki zbożowe czy kluski to wbrew pozorom sprzymierzeńcy redukcji tkanki tłuszczowej i budowy muskulatury. Oczywiście pod warunkiem, że będziemy wybierać ich pełnoziarniste wersje. Są one źródłem błonnika, który reguluje apetyt oraz cenny pierwiastków takich jak selen czy magnez. W pełnoziarnistym chlebie lub makaronie znajdziemy też luteinę, która jest niezbędna dla zdrowia prostaty.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane