Skarpetki nie do pary

25 października 2019 13:45:19

  Czy zdarzyło się Wam założyć skarpetki nie do pary? Pewnie tak, przez roztargnienie…
A celowo?

  

Skarpetki nie do pary

  Kolorowe skarpetki (najlepiej nie do pary) zakłada się co roku w Światowy Dzień Zespołu Downa.

  Stowarzyszenie „Dać Szansę” w Wadowicach z okazji realizacji projektu „SKARPETKOWO” zorganizowało kampanię promującą integrację dzieci niepełnosprawnych i nagłaśniającej ich potrzeby w społeczeństwie.

  Pomysł na hasło kampanii (SKARPETKI NIE DO PARY) inspirowany jest symbolem niedopasowania społecznego, ale też genotypowego u dzieci z Zespołem Downa. Chcieliśmy wykorzystać symbolikę różnokolorowych skarpet do uświadamiania społeczności lokalnej, że ludzie niedopasowani nie muszą być niechciani z różnorodności można czerpać wartość.

  Rozpoczęliśmy od organizacji sesji fotograficznej z dziecięcymi stopami w różnokolorowych skarpetkach w roli głównej, której efekty możecie Państwo zobaczyć w towarzyszącej artykułowi galerii. Planujemy również wydanie okolicznościowego kalendarza na rok 2020.

  Sesję fotograficzną zrealizowała firma Kocie Kadry. Fotograf – Pani Iza Brańka, zaprosiła dzieci do pozowania w salach terapeutycznych, w których na co dzień prowadzone są zajęcia dla dzieci. Sesja była okazją do spotkania dzieci niepełnosprawnych z profesjonalnym fotografem i wspaniałej zabawy! W kolorowych skarpetkach, życie jest bardziej kolorowe – spróbujcie sami.

  To i inne działania w ramach projektu „SKARPETKOWO” zostały sfinansowane  ze środków Fundacji PZU.

Więcej o projekcie: http://dacszanse.pl/projekty/2019/skarpetkowo---fundacja-pzu

Więcej o fundacji PZU: http://fundacjapzu.pl/

Koordynator projektu: Marzena Pawińska

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane