Zmarł Dyrektor Papieskiego Muzeum w Wadowicach

2 listopada 2019 10:29:09

  W dniu dzisiejszym, po ciężkiej chorobie, zmarł ksiądz dr Jacek Pietruszka, dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

  

Zmarł Dyrektor Papieskiego Muzeum w Wadowicach

  W Dzień Zaduszny, 2 listopada zmarł po ciężkiej chorobie ks. dr Jacek Pietruszka, dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

  Ks. Jacek Pietruszka ur. 1967 r. w Krakowie.  Święcenia kapłańskie przyjął w 1991 r. z rąk kard. Franciszka Macharskiego.  W trakcie pracy w parafii katedralnej na Wawelu w minionych latach współpracował m.in. z tamtejszym Muzeum Katedralnym i Archiwum Kapituły Metropolitalnej oraz ukończył międzyuczelniane studia podyplomowe w zakresie muzealnictwa zorganizowane przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz Politechnikę Krakowską.

  Od października 2013 roku pracował w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II jako zastępca dyrektora ds. Organizacyjnych.  Od 2015 roku pełnił w nim funkcję dyrektora.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane