Mieszkańcy ujęli pijanego wadowiczanina

9 grudnia 2019 20:06:18

  Dzięki obywatelskiemu ujęciu policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z wadowickiej komendy zatrzymali pijanego kierowcę, który o mały włos nie doprowadził do tragedii. Jak się okazało mężczyzna miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu.

  

Mieszkańcy ujęli pijanego wadowiczanina

  6 grudnia br. tuż po godz. 2:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach otrzymał telefoniczne zgłoszenie o ujętym nietrzeźwym kierującym w Kleczy Dolnej.

  Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierowca volkswagena golfa, jadąc od strony Wadowic w kierunku Kalwarii Zebrzydowskiej, nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i o mały włos nie zderzył się czołowo z samochodem jadącym z naprzeciwka. Dzięki ostrożności kierowcy peugeota nie doszło do zderzenia.

  Podróżujący peugeotem dwaj mężczyźni, mając podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu zawrócili za pojazdem, który kilka metrów dalej zatrzymał się na poboczu, po czym skręcił na parking.  Wówczas mężczyźni zablokowali wyjazd z parkingu i zabrali kierowcy kluczyki od pojazdu uniemożliwiając mu kontynuowanie dalszej jazdy.

  

  Jak się okazało mieszkaniec Wadowic był nietrzeźwy, badanie wykazało ponad 1,7 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości (art. 178a KK), za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KPP Wce

Foto: Archiwum WP

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane