Zmarł Stefan Jakubowski

24 stycznia 2020 00:29:06

  W wadowickim szpitalu zmarł Stefan Jakubowski, Zasłużony dla Powiatu Wadowickiego, wieloletni radny Rady Powiatu Wadowickiego, inicjator i budowniczy Sanktuarium Górskiego na Groniu Jana Pawła II, członek Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy-Górników. Przeżył 86 lat.

  

Zmarł Stefan Jakubowski

  W czwartek, 23 stycznia br. w Szpitalu im. Jana Pawła II w Wadowicach zmarł Stefan Jakubowski, radny Rady Powiatu w Wadowicach, budowniczy Sanktuarium Górskiego na Groniu Jana Pawła II, uhonorowany m.in. zaszczytnym tytułem „Zasłużony dla Powiatu Wadowickiego”, został również laureatem Nagrody „Amicus Hominum”. Przeżył 86 lat.

  Śp. Stefan Jakubowski był członkiem Związku Represjonowanych Politycznie Żołnierzy-Górników. W latach 50-tych został zesłany na trzy lata do przymusowej pracy w kopalni za to, że poszedł z harcerzami na pochód trzeciomajowy. Pracował w kopalni w Brzeszczach, w kopalni „Stalin” w Sosnowcu, oraz w „Bolesławie Śmiałym” w Łaziskach Górnych. Ciężka, przymusowa harówka w kopalniach na trwałe pozostawiła ślad na jego zdrowiu.

  Śp. Stefan Jakubowski z oddaniem udzielał się w Rodzinnym Kole PTTK Szarotka, jednak ponad wszystko znany był z umiłowania Ojca Świętego Jana Pawła II. Z jego inicjatywy nazwa Magura w 1994 r. została oficjalnie zastąpiona nazwą Groń Jana Pawła II.

  Po śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II zainicjował modlitwę i palenie górskich wart w Beskidach. Na Groniu prowadzona była modlitwa w intencji kanonizacji Jana Pawła II, a po wyniesieniu go na ołtarze modlitwa dziękczynna za świętość papieża Polaka. Po beatyfikacji Jana Pawła II trafiły tam papieskie relikwie.

- Umiłowany Ojciec Święty był dla mnie wszystkim Zawsze byłem i będę oddany mu całym sercem - mówił Stefan Jakubowski.

    

  Pogrzeb śp. Stefana Jakubowskiego odbędzie się we wtorek, 28 stycznia. O godz. 15.00 w kościele św. Macieja w Andrychowie sprawowana będzie Msza św. pogrzebowa. W dniu pogrzebu modlitwa przy Zmarłym o godz. 14.30 w świątyni.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane