Dorota Balak nominowana w plebiscycie „Osobowość Roku 2019”

24 stycznia 2020 12:43:35

  Z wielką przyjemnością informujemy, że Pani Dorota Balak została nominowana do tytułu „Osobowość Roku 2019” w kategorii Działalność społeczna i charytatywna. Poprzez tę nominację Kapituła Plebiscytu doceniła jej wieloletnie zaangażowanie w sprawy lokalne.

Głosuj na Dorotę Balak wysyłając SMS o treści: RDS.255 na numer: 72355.

  

Dorota Balak nominowana w plebiscycie „Osobowość Roku 2019”

  Dorotę Balak cechuje złote serce, bezinteresowne niesienie pomocy innym, aktywność oraz niespożyta energia w działalności społecznej na rzecz lokalnego środowiska. Kapituła plebiscytu „Osobowość roku 2019” przyznając tę nominację doceniła ogromne zaangażowanie Doroty Balak w życie naszego regionu i ważne sprawy mieszkańców.

- Od lat działam, aby rozwinęła się nasza miejscowość, co się udało w Stanisławiu Górnym. Wiele zrobiono dzięki mojej determinacji i pracy w Radzie Miejskiej w Wadowicach. Praktycznie wszystkie drogi w naszej miejscowości zostały wyremontowane, położono nowe nawierzchnie, wybudowane zostały nowe chodniki. Ponadto praktycznie całą miejscowość mamy oświetloną, co bardzo poprawiło bezpieczeństwo w Stanisławiu Górnym - mówi Dorota Balak.

  

  Plebiscyt prowadzony jest na łamach Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego oraz w internetowych wydaniach tych gazet. Zaszczytne tytuły zostaną przyznane głosami mieszkańców naszego regionu.

  Dorota Balak od kilkunastu lat jest aktywna społecznie i charytatywnie. Dzięki jej determinacji i ogromnej pracy wiele pomysłów i projektów zostało zrealizowanych.

  Przez wiele lat przewodniczyła Radzie Rodziców przy szkole w Stanisławiu Górnym. Od samego początku włączyła się w organizację imprez charytatywnych, z których dochód przeznaczano na remonty i wyposażenie szkoły w Stanisławiu Górnym. Była inicjatorką utworzenia przedszkola przy szkole w Stanisławiu Górnym oraz współorganizowała przeprowadzenie w ramach prac społecznych przez mieszkańców wsi adaptacji szkolnych pomieszczeń na przedszkole. Jej zainteresowanie obejmowało również rozwój sportu i rekreacji w jej miejscowości.

- Moim marzeniem i takim oczkiem w głowie było, żeby zrobić coś dla rozwoju sportu w mojej miejscowości. I to się mi udało, przy szkole w Stanisławiu Górnym powstał piękny kompleks rekreacyjno-sportowy, z którego nasi mieszkańcy korzystają całymi rodzinami - wyznaje Dorota Balak, która swoją aktywność kieruje z powodzeniem również na sprawy kultury, czego pozytywnym przykładem jest funkcjonowanie od kilku lat w Stanisławiu Górnym kina plenerowego.

   

  Nominowana do tytułu „Osobowość Roku 2019” Dorota Balak znana jest w swoim środowisku z organizacji zbiórek charytatywnych,  przeznaczonych na wsparcie osób ciężko chorych i poszkodowanych przez los. Nie odmawia również osobistego wsparcia osobom będącym w ciężkiej sytuacji materialnej.

   

  Działając od paru lat w LGD Wadoviana, udało się jej również wiele zrobić dla lokalnego środowiska, w szczególności dla organizacji społecznych, instytucji i lokalnych firm.

  Z realizowanych przez Stowarzyszenie LGD Wadoviana projektów korzystają organizacje pozarządowe z terenu gmin Wadowice i Andrychów, np. poprzez uczestnictwo w wyjazdach i konkursach spopularyzowano na terenie Małopolski tradycje oraz dorobek lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich.

  

  Stowarzyszenie LGD Wadowiana, którego Dorota Balak jest prezesem, realizowało projekty z zakresu rozwoju działalności gospodarczej, wsparcia istniejących oraz nowopowstałych  firm, promocji i integracji środowisk, projekty z zakresu ekologii, turystyki i rekreacji, renowacji zabytków oraz projekty grantowe. Stowarzyszenie pod kierownictwem Doroty Balak zostało bardzo dobrze ocenione przez samorząd Województwa Małopolskiego, czego dowodem jest przyznanie Stowarzyszeniu nagrody za bardzo dobrą realizację Strategii Rozwoju Lokalnego.

Wspomóżmy Panią Dorotę Balak oddanymi na Nią głosami tak, jak ona wspomaga innych. Zachęcamy do oddawania głosów:

- wysyłając SMS o treści RDS.255 na numer: 72355 (koszt SMS 2,46 zł z VAT)

-drogą internetową: https://gazetakrakowska.pl/p/kandydat/dorota-balak%2C1122043/#coin-plebiscyty

 

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane