Chciał zabić swoją partnerkę

11 lutego 2020 19:36:05

  49-latek pod zarzutem usiłowania zabójstwa został zatrzymany przez policjantów z powiatu krakowskiego. Mężczyzna zaatakował swoją byłą partnerkę, zadając jej cios nożem w szyję. Trafił na 3 miesiące do aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

  

Chciał zabić swoją partnerkę

  Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek (6 lutego br.), na terenie powiatu krakowskiego. Policja otrzymała zgłoszenie o tym, że mężczyzna zaatakował nożem 42-letnią kobietę, zadając jej cios nożem w szyję. Sprawą zajęli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, którzy natychmiast udali się na miejsce i zatrzymali napastnika - był pijany, miał prawie 4,5 promila.

  

  Jak ustalili policjanci, w dniu kiedy 49-latek próbował zabić swoją byłą konkubinę, przyszła ona do mieszkania mężczyzny, aby odebrać swoje rzeczy i wówczas doszło pomiędzy nimi do kłótni. Początkowo na jej oczach mężczyzna ranił się nożem w okolicy nadgarstka, chcąc wzbudzić w niej litość. Potem zaatakował kobietę, zadając jej cios nożem w szyję, w wyniku czego doznała obrażeń ciała zagrażających życiu.

    Mężczyzna został opatrzony na miejscu i trafił do pomieszczenia dla zatrzymanych. 42-latka w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala.

  

  Po wytrzeźwieniu 49-latek usłyszał w prokuraturze zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wczoraj (10 lutego br.) mężczyzna został przez policjantów doprowadzony do aresztu śledczego. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KW Policji)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane