Finalista Olimpiady Wiedzy i Umiejętności

4 maja 2020 15:16:53

  Tytuł finalisty Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych szczebla centralnego, to nie jedyne wyróżnienie jakim może się pochwalić Mateusz Kurzyniec z Andrychowa.

  

Finalista Olimpiady Wiedzy i Umiejętności

  To nie przypadek, że również w obecnym roku szkolnym 2019/2020 uczeń klasy trzeciej Technikum  w CKZIU w Andrychowie, kształcący się w zawodzie technik budownictwa - Mateusz Kurzyniec  zdobył tytuł finalisty Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych szczebla centralnego.

   

  To nie jedyne wyróżnienie jakim może się pochwalić - dodatkowymi nagrodami są: wstęp na uczelnie techniczne w Polsce bez względu na wynik przyszłej matury, zwolnienie z egzaminu zawodowego w części pisemnej z wynikiem 100% oraz oceny celujące na zakończenie bieżącego roku szkolnego ze wszystkich przedmiotów zawodowych.

   

  Olimpiadą od wielu lat zajmuje się nauczyciel przedmiotów zawodowych - budowlanych - Pan Krzysztof Szczygieł, któremu udaje się przekonać i zmotywować uczniów do wytężonej pracy. Obecny rok szkolny jest bardzo trudny zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli stąd ogromna radość z uzyskanego sukcesu Mateusza. Został on sklasyfikowany na 9 miejscu w rankingu wszystkich uczestników, a było ich około 700 osób.Budownictwo to dziedzina dość złożona i momentami trudna, wymaga bowiem znajomości  fachu oraz zagadnień z matematyki, fizyki, chemii oraz historii sztuki i architektury. Tym bardziej cieszy osiągnięty sukces - być może przyszłego inżyniera.

   

Źródło: Powiat Wadowice

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane