Ksenia z Kęt jednak nie żyje

23 kwietnia 2021 15:18:43

  Przeprowadzone badania DNA potwierdziły, że ciało kobiety znalezione w rzece Soła w Oświęcimiu, to zaginiona Ksenia.

  

Ksenia z Kęt jednak nie żyje

  9 kwietnia br. w zakolu rzeki Soły przy ul. Kamieniec w Oświęcimiu wyłowiono ciało, które znajdowało się już w dużym rozkładzie. W wyniku przeprowadzonych pod nadzorem prokuratora oględzin stwierdzono, że jest to ciało kobiety, nie ustalono jednak jej tożsamości. Dopiero przeprowadzone badania DNA dały odpowiedź, że jest to zaginiona Ksenia z Kęt.

   

- Informuję, że na podstawie wyników badań profilu DNA, przeprowadzonych przez biegłych z Zakładu Medycyny Sądowej UJ CM w Krakowie, określone zostało, że zwłoki znalezione  w dniu 9 kwietnia br. w zakolu rzeki Soły w Oświęcimiu,  należą do poszukiwanej zaginionej 41- letniej mieszkanki Kęt. Kobieta była poszukiwana jako zaginiona od 13.02.br.  - poinformowała Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka.

  

  Ksenia wyszła z domu 13 lutego br. i odtąd ślad po niej zaginął. Poszukiwania 41-letniej mieszkanki Kęt prowadzone były na szeroką skalę przez kilka tygodni. Działania służb, rodziny  oraz ochotników nie przyniosły jednak rezultatu. Dopiero przypadkowe osoby, które spacerowały ulicami Oświęcimia w okolicach Soły natrafiły na ciało, jak się teraz okazało, zaginionej Kseni.

   

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane