PAP Koronawirus

16 osób z koronawirusem w Małopolsce

21 marca 2020 23:13:29

  Aktualnie w Małopolsce mamy 16 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Wśród nich nie ma mieszkańców powiatu wadowickiego, w którym około 120 osób poddanych jest kwarantannie, w tym trzy osoby przebywają w miejscu zbiorowej kwarantanny w Kalwarii Zebrzydowskiej.

  

16 osób z koronawirusem w Małopolsce

  Na dzień 21 marca br. w województwie małopolskim zainfekowanych koronawirusem zostało 16 osób. Większość osób przebywa w szpitalu (jedna osoba w Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie, pozostali w Uniwersyteckim w Krakowie), ale w tej grupie są też osoby, których stan był na tyle dobry, że hospitalizacja nie była konieczna i osoby te przebywają w izolacji domowej.

  Zakażeni są w wieku od 26 do 74 lat. W większości to osoby mieszkające w Krakowie, trzy pochodzą z powiatu wielickiego, dwie z Tarnowa, jedna z powiatu dąbrowskiego, jedna z powiatu myślenickiego). W tej grupie mamy przypadki, w których źródłem zakażenia był pobyt za granicą (we Włoszech, Austrii, Francji, USA, Norwegii) bądź kontakt (bezpośredni lub pośredni) z osobą zakażoną. Wśród zakażonych koronawiruem nie ma mieszkańców powiatu wadowickiego.

  

  Na terenie powiatu wadowickiego kwarantannie poddanych jest obecnie około 120 osób. Trzy osoby przebywają w miejscu kwarantanny zbiorowej, utworzonej w internacie Zespołu Szkół im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej. W miejsce kwarantanny zbiorowej kierowane są osoby, które mogły mieć kontakt z osobami zarażonymi koronawirusem i nie mogą wrócić do swojego domu, aby nie zarazić innych domowników.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane