PAP Koronawirus

Koronawirus dotarł do Skawiny

22 marca 2020 18:08:35

  U mieszkańca gminy Skawina potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem. W sumie w Małopolsce z koronawirusem jest obecnie 20 osób.

  

Koronawirus dotarł do Skawiny

  Koronawirus dotarł do Skawiny. W niedzielę, 22 marca 2020 roku u jednego z mieszkańców gminy Skawina potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem. To mężczyzna w sile wieku, który powrócił z Wielkiej Brytanii. Stan chorego jest stabilny.

- Stało się to, czego wszyscy się obawialiśmy i na co się przygotowywaliśmy. U jednego z mieszkańców Miasta i Gminy Skawina potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem. To mężczyzna w sile wieku, wrócił zza granicy.

Jak Państwo widzą, koronawirus obejmuje cały kraj, w tym również naszą Skawinę. Bądźmy wszyscy odpowiedzialni i podejdźmy do tematu racjonalnie. Proszę unikać wychodzenia z domu. Jeżeli zakupy są konieczne, niech je zrobi jedna osoba. Często i dokładnie myjcie ręce. Zgłaszajcie nam, jeżeli widzicie duże skupisko ludzi - zareagujemy.

Jestem w stałym kontakcie ze służbami odpowiedzialnymi za walkę z koronawirusem. Państwa zdrowie i bezpieczeństwo to najważniejszy priorytet. Dbajmy o siebie wspólnie. Przejdźmy przez ten trudny okres razem - informuje na swym profilu burmistrz Miasta i gminy Skawina Norbert Rzepisko.

  W niedzielę 22 marca 2020 roku badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych czterech osób w województwie małopolskim. Wszyscy będą hospitalizowani w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, ich stan jest stabilny.
W tej grupie jest młody mężczyzna z powiatu krakowskiego, młoda kobieta z Krakowa, kobieta w sile wieku w powiatu krakowskiego, kobieta w sile wieku z Krakowa.
  Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 20 osób.

 FOTO: Małopolski Urząd Wojewódzki

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane