PAP Koronawirus

Koronawirus w Szpitalu Uniwersyteckim. Zamknięto oddziały

22 marca 2020 23:11:22

  Szpital Uniwersytecki w Krakowie z powodu stwierdzenia zakażenia koronawirusem u trzech pracowników zamknął dwa oddziały kliniczne znajdujące się w nowej siedzibie lecznicy przy ul. Jakubowskiego 2. Przebywający tam pacjenci i personel zostali objęci kwarantanną.

  

Koronawirus w Szpitalu Uniwersyteckim. Zamknięto oddziały

  Jak poinformowała dyrekcja SU w niedzielnym komunikacie, dodatni wynik SARS-CoV-2 stwierdzono u trzech pracowników Oddziału Klinicznego Reumatologii i Immunologii. Z tego powodu od niedzieli zostały zamknięte dwa oddziały Szpitala Uniwersyteckiego: Oddział Kliniczny Reumatologii i Immunologii oraz sąsiadujący z nim Oddział Kliniczny Gastrologii i Hepatologii.

„W związku z powyższym, zgodnie z obowiązującymi zaleceniami Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie, wprowadzone zostały odpowiednie procedury dotyczące izolacji, jak również zabezpieczenia ciągłości pracy oddziałów i opieki nad chorymi” - głosi oświadczenie.

  

  Przebywający na oddziałach pacjenci oraz personel medyczny i niemedyczny zostali objęci obowiązkową kwarantanną. Wszystkie osoby przebywające w kwarantannie zostaną poddane testom na obecność wirusa SARS-CoV-2.

  Zgodnie z ustaleniami źródłem zarażenia koronawirusem, był jeden z pracowników, który poza miejscem pracy mógł mieć kontakt z osobą chorą.

  Szpital poinformował, że do czasu zakończenia kwarantanny zostają wstrzymane wszystkie przyjęcia na zamknięte oddziały.

  Według danych z niedzieli wieczorem w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 24 osób. Liczba osób objętych kwarantanną w związku z koronawirusem wzrosła do ponad 7 tys. Hospitalizowanych jest 40 osób, a prawie 1,7 tys. pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.(PAP)

autor: Rafał Grzyb

 FOTO: MUW

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane