Wadowicki Festiwal Książki

Co? Gdzie? Kiedy?

Spektakl ZGAGA

12 marca 2017 12:18:15

Data wydarzenia: 2017-03-23

23.03 (czwartek) godz. 19.00 | Miejski Dom Kultury w Andrychowie
  Spektakl gościnny: ZGAGA. Autorska sztuka Doroty Stalińskiej oparta na motywach powieści Nory Ephron.
Sztuka familijna od 8 roku życia

  

ZGAGA – czyli tragiczne skutki poplątania jedzenia z miłością. Sztuka od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem i wypełnia po brzegi największe polskie teatry. Była również owacyjnie przyjęta w Toronto, New Yorku i Chicago, w Wiedniu, w Szwecji i w Izraelu na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Kobiecych. Sztuka otrzymała nagrodę Srebrnego Asa przyznawaną przez Polish Promotion Corporation.
Historia, która może przydarzyć się każdemu. Wielka miłość, wielka zdrada, wielki płacz, wielki śmiech. Panowie śmieją się z pań. Panie śmieją się z panów. Dzieci z obojga, bo znają to z domu.
„ZGAGA” to tragikomedia opowiadająca w niezwykle zabawny sposób historię autorki popularnych książek kulinarnych, która będąc w siódmym miesiącu ciąży z drugim dzieckiem, z drugim mężem odkrywa romans tegoż męża z żoną znanego dyplomaty i… opowiada o tym w niezwykle zabawny sposób, ponieważ – jak twierdzi – zamieniając dramat w anegdotę nie czuje się tak strasznie bólu, zamieniając dramat w anegdotę można sobie jakoś z tym bólem poradzić. Sztuka wystawiona jest w bardzo efektowny sposób. Akcja rozgrywa się w trakcie pokazu kulinarnego. Bohaterka gotuje na scenie i częstuje publiczność swoimi potrawami… wciągając ją od samego początku do czynnego uczestnictwa w przedstawieniu.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Artykuły: Polityka