Co? Gdzie? Kiedy?

Klub Podróżnika „Szlakiem najmłodszego sportu olimpijskiego”

24 października 2018 14:41:46

Data wydarzenia: 2018-11-15

Klub Podróżnika "Bez Paszportu"

„Szlakiem najmłodszego sportu olimpijskiego”

sala kameralna WCK

15.11.2018

    

  15 listopada 2018 r. o godz. 18:00 na sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury Adam Szostek opowie jak od kilku lat uczy dzieci i młodzież jazdy na deskorolce, starając się zapewniać im rozrywkę w krajach, gdzie dorastanie nie należy od najłatwiejszych.

   

  Dzieciaki wszędzie są takie same, nie wszędzie jednak mają takie same dzieciństwo. Dla młodzieży w Polsce czy Europie deskorolka to po prostu jeden ze sposobów spędzania wolnego czasu, lecz dla ich rówieśników w Palestynie, Indiach, obozach dla uchodźców w Grecji czy w Azerbejdżanie to coś znacznie więcej. Pozwala im ona przez chwilę... być dzieciakami, zapomnieć o otaczającym je konflikcie i problemach. Jak wygląda życie młodych ludzi w miejscach, gdzie deskorolka to wciąż coś nowego i egzotycznego? O czym marzą i co chcą robić gdy dorosną? Jak można za pomocą deski zmienić (choć na chwilę) ich świat na lepszy? O tym min. opowie nam Adam Szostek.

  Wstęp wolny

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Artykuły: Polityka