Oświatowe problemy w Tomicach

28 stycznia 2017 13:19:42

  Trzeba się liczyć z możliwością zwolnień wśród nauczycieli po wprowadzeniu reformy oświaty w gminie Tomice.

  

Oświatowe problemy w Tomicach

  Sporo emocji budzi wprowadzanie reformy oświaty w gminie Tomice. Jako jedna z nielicznych gmin w naszym powiecie, gmina Tomice zdecydowała się swego czasu na utworzenie oddzielnego Gimnazjum dla uczniów z całej gminy. Dla gimnazjalistów wybudowano nową szkołę, powstała piękna nowa sala sportowa. Wprowadzana reforma oświatowa likwiduje Gimnazja w całej Polsce. W Tomicach, chociaż budynek z  salą zostaje, to Gimnazjum jako oddzielna placówka szkolna zniknie.

  Podczas piątkowej sesji Rady Gminy Tomice wójt Witold Grabowski przestawił radnym, nauczycielom oraz mieszkańcom uczestniczącym w sesji, główne założenia reformy oświaty w odniesieniu do gminnego podwórka.

- W chwili obecnej rozważane są dwa warianty dotyczące nowej sieci szkół: włączenie Gimnazjum do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tomicach w jednym z trzech terminów (1.09.2017, 1.09.2018, 1.09.2019) lub też wygaszenie Gimnazjum z dniem 31.08.2017 r. - poinformował wójt gminy, który dodał, że na podjęcie decyzji jest niewiele czasu, bowiem do 17 lutego br. należy przekazać do Kuratorium Oświaty do zaopiniowania projekt uchwały o nowej sieci szkół.

  Wśród obaw związanych z likwidacją Gimnazjum najwięcej emocji budzi możliwość zwolnień nauczycieli, którzy już po wprowadzeniu reformy mogą nie znaleźć pracy w nowych 8-kasowych Szkołach Podstawowych na terenie gminy Tomice.

(fot. UG Tomice)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane