3 sale przedszkolne w Przytkowicach

1 lutego 2017 04:18:56

  27 stycznia 2017 roku oddano do użytku trzy nowe sale w Przedszkolu w Przytkowicach, znajdzie tu opiekę 72 dzieci. Gmina Kalwaria Zebrzydowska, systematycznie inwestuje w tworzenie nowych Przedszkoli, gdzie fachową opiekę znajdą najmłodsi mieszkańcy kalwaryjskiej gminy.

  

3 sale przedszkolne w Przytkowicach

  W Zespole Szkół nr 3 w Przytkowicach dokonano przebudowy wraz ze zmianą sposobu użytkowania pomieszczeń szkolnych na przedszkolne w ramach poszerzenia istniejącego już przedszkola. Wartość zadania wyniosła 313 tys. zł.

  Nowe pomieszczenia szkolne przygotowane są zgodnie z obowiązującymi wymaganiami, składają się z trzech kolorowych sal  tworząc klimat zachęcający do zabawy i edukacji. Pomieszczenia wyposażono też w pomoce dydaktyczne  i zabawki dla najmłodszych. Dzięki tej rozbudowie w Przytkowicach opiekę znajdzie blisko 72 dzieci.

  Śmiało można stwierdzić, że trzy duże sale Przedszkola, każda z węzłem sanitarnym, są na miarę XXI wieku i mogą być wizytówką gminy. Stworzone warunki pozwolą dzieciom uczyć się i bawić, poszerzać umiejętności i rozwijać zainteresowania. Pozwolą im czuć się jak w domu.

  Warto przypomnieć, że uruchomienie Przedszkola w Przytkowicach nastąpiło 1 grudnia 2009 roku, teraz zostało ono poszerzone o trzy nowe sale.

  - Nasze jednooddziałowe Przedszkole było zdecydowanie za małe. Wiedząc, iż oczekiwania mieszkańców są duże, że wiele dzieci czeka na miejsce w Przedszkolu, zastanawialiśmy się, czy nie udałoby się przebudować części szkoły i dostosować ją do potrzeb Przedszkola. Po rozmowach z panem Burmistrzem, panem Sołtysem i Radnymi, po konsultacjach z projektantem doszliśmy do wniosku, że jedynym właściwym rozwiązaniem będzie zaadaptowanie pomieszczeń administracyjnych oraz pokoju nauczycielskiego. Pomysł zyskał akceptację władz gminy i przystąpiono do jego realizacji - mówiła Dyrektor Szkoły Urszula Wilczyńska i dodaje -  Dziękuję wszystkim życzliwym nam osobom za pomoc i wsparcie w realizacji naszych zamierzeń.

  Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty w towarzystwie najmłodszych mieszkańców Przytkowic, Dyrektor Szkoły Urszula Wilczyńska, były Dyrektor Szkoły Paweł Porzycki, Radni Rady Miejskiej Tadeusz Chrostek i Kazimierz Targosz, a nowe pomieszczenia poświęcił  ks. Proboszcz Parafii ks. Leszek Filipek.

  W krótkim przemówieniu Burmistrz Miasta dr Augustyn Ormanty podkreślił, że samorząd kalwaryjski przywiązuje dużą wagę do rozwoju najmłodszych mieszkańców systematycznie inwestując w rozbudowę przedszkoli na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska.

- Cieszymy się z otwarcia nowych sal przedszkolnych, chcemy stworzyć naszym najmłodszym mieszkańcom jak najlepsze warunki do rozwoju. Warto podkreślić, że dobry rozwój dla najmłodszych gwarantują trzy filary Rodzina, Szkoła i Kościół i wszystkie one w tutaj w Przytkowicach bardzo dobrze funkcjonują i gwarantują dobry rozwój dzieci – mówił Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska dr Augustyn Ormanty

  Warto przypomnieć, że Gmina Kalwaria Zebrzydowska systematycznie inwestuje w rozbudowę siatki przedszkoli. To kolejne przedszkole, które zostało uruchomione na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska w bieżącym roku szkolnym. Przypomnijmy, że we wrześniu otwarto oddział przedszkolny  w Zarzycach Wielkich, a w styczniu  w Barwałdzie Górnym do których uczęszcza po 25 dzieci

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane