Nowoczesne pracownie w Radoczy

27 lutego 2017 10:33:05

  24 lutego br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy miało miejsce ważne dla szkoły i środowisk wydarzenie - poświęcenie i oddanie do użytku nowoczesnych pracowni oraz specjalistycznego, wysokiej klasy sprzętu do nauki zawodów mechanicznych.

  

Nowoczesne pracownie w Radoczy

  Aktu poświęcenia  pracowni i pomocy dydaktycznych dokonał ks. Robert Jończyk w asyście pocztu sztandarowego szkoły. Symbolicznie otwierając pomieszczenia dydaktyczne wstęgę przecinali honorowi goście uroczystości w osobach: Starosta Powiatu Wadowickiego Bartosz Kaliński, Wicestarosta Powiatu Wadowickiego Andrzej Górecki, Przewodniczący Rady Gminy Tomice Zygmunt Szymczak, Członek Zarządu Powiatu Wadowickiego  Franciszek Żmuda oraz gospodarz uroczystości - Dyrektor Zespołu Szkół Stanisław Gliwa.

 Starosta Bartosz Kaliński, zabierając głos, mówił z uznaniem o unowocześnianiu bazy technodydaktycznej szkoły i podwyższaniu jej standardów. „Ta szkoła to zupełnie inna placówka dydaktyczna, od tej którą pamiętam sprzed kilku lat”- zaznaczył Pan Starosta (absolwent Radockiej szkoły).

 Dyrektor Zespołu Szkół Stanisław Gliwa podziękował  Staroście i  Zarządowi Powiatu Wadowickiego  za podjęcie stosownej uchwały i pomoc w pozyskaniu finansów  na  nowo zakupiony sprzęt.

   

  

Zespół Szkół w Radoczy - szkoła, która w ubiegłym roku obchodziła jubileusz 70-lecia - jest tą spośród placówek dydaktycznych powiatu wadowickiego, która ciesząc się uznaniem mieszkańców, stale dba o poziom nauczania i stosowne do tego warunki. W bieżącym roku szkolnym w szkole uruchomiono dwa nowe kierunki kształcenia - technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz kierowca mechanik. W związku z tym szkoła, z pomocą Starostwa, otrzymała  z ministerstwa środki finansowe w kwocie 250 tysięcy złotych,  które pochodzą ze zwiększenia kwoty części oświatowej subwencji ogólnej na rok  2016 z  0,4% rezerwy. Wniosek  przygotowano wspólnie staraniem dyrekcji szkoły, nauczycieli i samorządu Powiatu Wadowickiego.

  Za pozyskane środki finansowe szkoła wzbogaciła się o profesjonalne wyposażenie cyfrowych pracowni języka angielskiego i niemieckiego, symulator do nauki jazdy, podnośnik nożycowy diagnostyczny oraz urządzenie 3D do geometrii kół, tester do maszyn rolniczych i roboczych,  diagnoskop systemów samochodowych marki BOSCH,  programy do diagnostyki i naprawy pojazdów i maszyn, oraz szereg innych profesjonalnych narzędzi i sprzętu specjalistycznego do obsługi i naprawy pojazdów na kierunkach mechanicznych.

  Uroczystości poświęcenia towarzyszyła niezwykła atmosfera klimatycznej, kolejnej edycji Walentynkowego  Festiwalu  Piosenki Obcojęzycznej o Miłości, który od pięciu już lat gromadzi w Radockiej szkole gimnazjalną (i nie tylko) młodzież o niezwykłych głosach oraz talentach muzycznych i językowych. Wykonawców podziwiali licznie zgromadzeni na uroczystości Goście oraz uczniowie placówki.

  Zespół Szkół w Radoczy ciągle podwyższa  standardy kształcenia, czyniąc placówkę dydaktyczną coraz nowocześniejszą, bezpieczną, przyjazną, otwartą na potrzeby lokalnego środowiska, Europę i Świat. To coraz atrakcyjniejsza oferta edukacyjna dla uczniów.

  Dodatkowo po zakończeniu części oficjalnej wszyscy chętni mogli skorzystać z przejażdżki symulatorem do nauki jazdy samochodem osobowym.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane