Dni Otwarte w Mechaniku

10 marca 2017 11:16:13

  Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodziców oraz przyszłych absolwentów gimnazjów, dyrekcja ,nauczyciele oraz uczniowie Zespołu nr 2 w Wadowicach organizują w dniach 19 i 20  marca  2017r. „Dni Otwarte”.

  

Dni Otwarte w Mechaniku

  Popularny w naszym środowisku Mechanik to przede wszystkim szkoła o wspaniałej i długiej tradycji kształcenia zawodowego, liczącej ponad 125 lat.

  Kierunki  nauczania  jakie proponuje, cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży, gdyż dobrze wpisują się w jej zainteresowania oraz potrzeby aktualnego rynku pracy.

  W zależności od indywidualnych potrzeb uczniów, szkoła przygotowała atrakcyjną ofertę edukacyjną, obejmującą kształcenie w technikum , liceum oraz pionie Zasadniczych Szkół Zawodowych.  

  Pełna informacja o kierunkach kształcenia  została zamieszczona na stronie internetowej:  www.zsmwadowice.pl

  Niewątpliwym atutem Mechanika jest również wysoki poziom nauczania, czego dowodem są liczne sukcesy uczniów na egzaminach dojrzałości ,egzaminach zawodowych oraz czołowe miejsca zdobywane w olimpiadach i konkursach.

  

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą powstającego na bazie naszej szkoły Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, która będzie obejmowała m.in. bezpłatne kursy dla naszych uczniów takie jak:

- kurs prawa jazdy kategorii B. 

- kurs operatora wózka widłowego 

- kurs operatora koparko-ładowarki  

- kurs obsługi  dźwigu towarowego       

- kurs AutoCAD     

- kurs programowania w systemie CNC  

- kurs spawania elektrycznego  

- kurs Photoshop   

 - uprawnienia elektryczne  do 1 kV    

- kurs pierwszej pomocy przedmedycznej            

- zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego                                                                                                                                                                                                         

     Każdy uczeń będzie mógł uczestniczyć w płatnych stażach zawodowych u przedsiębiorców w okresie wakacji (stypendium stażowe dla ucznia - 1500 zł + zwrot kosztów dojazdu).

        Aby dostrzec wszystkie walory Zespołu Szkół nr 2, warto zobaczyć i zwiedzić rozległy teren zielony , boiska szkolne oraz atrakcyjnie usytuowane budynki: szkoły, internatu oraz warsztatów szkolnych. Doskonałą okazją aby się o tym przekonać będą zatem Dni Otwarte, na których organizatorzy z radością powitają wszystkich gości.

  19 marca 2017 r. ( niedziela) od  godz. 11 – 16, to dzień spotkań indywidualnych dla Gimnazjalistów i Rodziców, przedstawienie oferty edukacyjnej, możliwość udziału w zajęciach laboratoryjnych, zapoznania się z wyposażeniem naszych pracowni i warsztatów mechanicznych, możliwość spotkania z zaproszonymi pracodawcami.

  20 marca  2017r. ( poniedziałek) od godz.  8-14  – to dzień spotkań z grupami  uczniów wraz   z opiekunami, których oprowadzać będą po szkole pełniący funkcje gospodarzy uczniowie oraz nauczyciele. 

  Uczestnictwo w Dniach Otwartych będzie również doskonałą okazją do poznania dyrekcji, grona pedagogicznego oraz zapoznania się z opiniami uczącej się tam młodzieży   dotyczącymi przyjaznej atmosfery w tamtejszym  środowisku oraz efektywności pracy dydaktycznej i wychowawczej, a zatem - SERDECZNIE ZAPRASZAMY!        

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane