Duży sukces matematyczny Mechanika

18 marca 2017 11:19:16

  Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach wzięli udział w konkursie Matematycznym  „Matematyka w Technice dla Technika”.

  

Duży sukces matematyczny Mechanika

  Konkurs był organizowany po raz siódmy przez Politechnikę Lubelską, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublina oraz Lubelskiego  Kuratora Oświaty.

 

Zawody matematyczne przebiegały w trzech etapach:

  

  1. Eliminacje szkolne, w których wzięło udział 1150 uczniów ze 100 szkół technicznych województw: małopolskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego.

 

  1. Etap międzyszkolny, który odbył się w Zespole Szkół Elektronicznych w Lublinie. Wzięło w nim udział 182 uczniów  z 72 szkół.

 

  1. Finał, który odbył się 13 lutego 2017 roku w Auli im. Stanisława Dobrzyckiego Politechniki Lubelskiej na Wydziale Podstaw Techniki. Zakwalifikowało się do niego 38 uczniów z 27 szkół.

 

  Szkołę w finale, pod opieką mgr Ewy Ficek, reprezentowało trzech uczniów. Ostatecznie tytuł Laureata zdobył Jakub Burzyński z kl. IV TELE. Wyróżnionym Finalistą został Mateusz Nowak z kl. IV TIA. Tytuł Finalisty zdobył Łukasz Serwin z kl. IV TIA.

   

  Serdecznie gratulujemy uczniom oraz ich opiekunkom: paniom mgr inż. Dorocie Załuskiej-Oberpriller oraz mgr Ewie Ficek. Szkoła po raz pierwszy została zaproszona do udziału w tym konkursie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uczniowie i nauczyciele podtrzymają tę dobrą passę.

                                                                                                                     

                                                                                                                                                              

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane