Rozśpiewana EuroWADOwizja

28 kwietnia 2017 10:47:40

  Przez dwa dni – 24 i 27 kwietnia 2017 roku sala teatralna w Zespole Szkół Publicznych nr 3 w Wadowicach (ul. Sienkiewicza)  rozbrzmiewała dźwiękami przebojów wykonywanych przez uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w ramach I Gminnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej  „EuroWADOwizja”, odbywającego się pod patronatem Burmistrza Wadowic dr. Mateusza Klinowskiego. 

  

Rozśpiewana EuroWADOwizja

  Tegoroczny Konkurs był rozszerzeniem formuły konkursu szkolnego, doskonale znanego absolwentom Gimnazjum nr 1 w Wadowicach, którzy brali w nim udział w latach poprzednich. Tym razem organizatorzy (Zespół Języków Obcych pod przewodnictwem Agnieszki Boguni) zaprosili do udziału społeczność uczniów i nauczycieli z terenu Gminy Wadowice w celu promowania nauki języków obcych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

  

  

  Wiąże się to również z rozpoczęciem realizacji Projektu „Mobilność kadry edukacji szkolnej”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Podniesienie jakości i efektywności pracy szkół i przedszkoli z terenu Gminy Wadowice poprzez rozwijanie kompetencji kadry edukacji szkolnej”, w którym nauczyciele odbędą 108 kursów językowych i metodyczno – językowych w ośmiu krajach europejskich.

  W eliminacjach (24 kwietnia) jury konkursowe wysłuchało i obejrzało 35  występów solistów i zespołów w trzech  kategoriach wiekowych: kl. I-III SP, IV – VI SP oraz klas gimnazjalnych. Większość uczestników zdecydowała się na wybór piosenki w języku angielskim, jeden utwór wykonywany był w języku hiszpańskim.  

  Młodzi artyści zaskoczyli jurorów (A. Janas, J. Zając, E. Dąbrowska) wysokim poziomem występów, przemyślaną aranżacją, barwnymi kostiumami oraz swobodą sceniczną, widoczną przede wszystkim w choreografii towarzyszącej popisom wokalnym. Okazało się, że piosenki śpiewane w językach obcych są niezwykle popularne i odpowiednie dla wykonawców w każdym wieku. Licznie zgromadzona publiczność miała przyjemność wysłuchać zarówno szlagierów z list przebojów, piosenek z filmów („Hallelujah”) , nieśmiertelnych evergreenów, jak i piosenek dla dzieci np. „Mary had a little lamb”. W każdej kategorii wiekowej jury wyłoniło 5 uczestników, którzy zostali zaproszeni do udziału w koncercie finałowym w dniu 27 kwietnia 2017.

   

  Finał I Gminnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej  „EuroWADOwizja” był prawdziwą muzyczną ucztą dla miłośników języków obcych i skocznych melodii. Zaproszeni goście, finaliści, opiekunowie wykonawców, rodzice i nauczyciele zachwyceni występami uczniów, mieli dużą trudność w określeniu, która z piosenek została wykonana najlepiej i najciekawiej.  Tego niełatwego zadania podjęło się jury (A. Orzeł, J. Zając, B. Kowalczyk), które na zwycięzców wytypowało:

Kategoria: klasy I-III Szkoły Podstawowej
Miejsce I: Rachtan Victoria z SP nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach
Miejsce II: Kaleński Jakub z ZS i. 12 Pułku Piechoty Ziemi Wadowickiej w Jaroszowicach
Miejsce III: Wider Alicja Z ZS nr 1 w Choczni


Kategoria: klasy IV-VI Szkoły Podstawowej
Miejsce I: Targosz Hubert z ZSP nr 3 w Wadowicach
Miejsce II: Koniorczyk Oliwia z SP nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach
Miejsce III: Lizak Seweryn z ZS nr 1 w Choczni

Kategoria: klasy I-III Gimnazjum
Miejsce I: Julia Balcarczyk z ZSP nr 3 w Wadowicach
Miejsce II: Janik Maria z ZSP nr 1 w Wadowicach
Miejsce III: Duet: Żak Natalia, Króliczek Żaneta z ZS nr 1 w Choczni

   

Nagrody wręczył laureatom Burmistrz Wadowic dr Mateusz Klinowski.

  Organizatorzy Konkursu zaprosili także do udziału najmłodszych artystów - wychowanków Przedszkola Publicznego nr 5,  którzy w trybie pozakonkursowym z ogromnym wdziękiem wykonali utwór „Rain, rain, Go away” , czym zaskarbili sobie serce publiczności. Za wspaniały występ  najmłodsze gwiazdy otrzymały drobne upominki.  I Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej wsparli sponsorzy: W.P.C. Sp. z o.o. z Warszawy, „Cud Malina- Restauracja, Pizzeria, Klub”, „GALICJANKA”,  Urząd Miasta Wadowice,  Wydawnictwo Macmillan,  Cukiernia Wadowice, Ciastkarnia Rarytas, Spółdzielnia Uczniowska „Raz, dwa, trzy”, Piekarnia Mirosław Lempart, którzy ufundowali nagrody dla laureatów  i słodki poczęstunek.

  Duże zainteresowanie uczniów, nauczycieli i publiczności oraz wspaniała zabawa towarzysząca zmaganiom na scenie pozwalają przypuszczać, że „EuroWADOwizja” na stałe wpisze się w harmonogram imprez edukacyjnych organizowanych na terenie Gminy Wadowice.

  

Opr. Iwona Majkowska – Kochan, Agnieszka Bogunia

Organizatorzy Konkursu: Alicja Grabska, Agnieszka Bogunia, Małgorzata Nogala, Paweł Supron, Jerzy Kozak (projekt i oprawa plastyczna). 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane