Turniej Motoryzacyjny

9 maja 2017 14:59:08

  W Zespole Szkół nr 2 im. ks. S. Staszica   w  Wadowicach  wspólnie z delegaturą Polskiego Związku Motorowego w Wadowicach, rozegrano  eliminacje powiatowe  Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych.

  

Turniej Motoryzacyjny

  O tytuł najlepszej drużyny  powiatu wadowickiego walczyło sześć reprezentacji szkół w składzie trzyosobowych drużyn. Zawodnicy zmagali się w konkurencjach teoretycznych i praktycznych. Rozwiązywali między innymi: test z wiedzy z przepisów ruchu drogowego, test skrzyżowania polegające na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie, test z historii motoryzacji oraz sprawdzali swe umiejętności podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej  i w czasie jazdy samochodem z tak zwanym „talerzem stewarda”.

Klasyfikacja przedstawiała się następująco:

1   miejsce zajęła  drużyna nr 1 z  Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach w składzie:

Adrian Radoń, Marcin Stanek, Marcin Worytko

2   miejsce zajęła drużyna nr 2 z Zespołu Szkół nr 2  w Wadowicach w składzie:

Maciej  Słonina, Jakub Opyrchał, Filip Rusin

3.   miejsce zajęła drużyna nr 2 z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej w składzie: Dorian Oczkowski, Krzysztof Babski, Marek Lenik 

   

  Zwycięzcy tego turnieju będą reprezentować nasz powiat w zawodach wojewódzkich Ogólnopolskiego   Młodzieżowego  Turnieju   Motoryzacyjnego  który  odbędzie się w dniu 20 maja 2017r. w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w  Tarnowie ul. Okrężna 2F.

  Drużyny zwycięskie otrzymały upominki oraz dyplom z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach mł. Insp. Włodzimierz Warzecha oraz kierownika Ośrodka Szkolenia Motorowego PZM Wadowice Jan Mańka.

KPP Wadowice

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane