Targi Andrychów 2017

Ruszą remonty szkół w Bachowicach, Ryczowie i Spytkowicach

31 maja 2017 17:39:36

  Wójt Gminy Mariusz Krystian podpisał ostateczne umowy na wykonanie robót remontowych w budynkach Zespołów Szkolno - Przedszkolnych w Spytkowicach, Bachowicach i Ryczowie. Tym sposobem rozpoczyna się, tak długo wyczekiwana przez wszystkich, przebudowa mocno już zniszczonych placówek. 

  

Ruszą remonty szkół w Bachowicach, Ryczowie i Spytkowicach

  Pozyskanie środków zewnętrznych na termomodernizację szkół było dla całej Gminy Spytkowice świetną informacją. W sierpniu ubiegłego roku Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie kompleksowego remontu trzech placówek oświatowych. Pod koniec marca informowaliśmy, że wniosek został bardzo dobrze oceniony i w rezultacie Gmina otrzyma na to zadanie wsparcie z Funduszy Unijnych na kwotę ponad 3,5 mln złotych. Na tym jednak nie koniec dobrych wiadomości w tej sprawie.

  25 i 29 maja Wójt Gminy Mariusz Krystian podpisał ostateczne umowy na wykonanie robót remontowych w budynkach Zespołów Szkolno - Przedszkolnych w Spytkowicach, Bachowicach i Ryczowie. Tym sposobem rozpoczyna się, tak długo wyczekiwana przez wszystkich, przebudowa mocno już zniszczonych placówek. Rozpoczęcie robót planowane jest w połowie czerwca. Zadanie jest o tyle skomplikowane, że większość prac będzie wykonywana w trakcie trwania roku szkolnego co powoduje, że Wykonawcy będą musieli zapewnić prowadzenie robót w sposób umożliwiający funkcjonowanie szkół. Zakres prac we wszystkich placówkach jest ogromny.

  Składa się na niego m.in. termomodernizacja ścian, krycie dachów, wykonanie kompletnych robót - od robót fundamentowych do wykończeniowych, wykonanie posadzek i podłóg, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, remont instalacji elektrycznych, remont instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz wymiana instalacji grzewczych i grzejników.

  Remont szkoły w Bachowicach wykona firma WI-BA z Myślenic, natomiast szkoły w Spytkowicach i Ryczowie zmodernizuje jedna firma - Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "MONTERIN" z Katowic. Remonty będą prowadzone równocześnie we wszystkich szkołach. Termin zakończenia prac ustalono na 20 sierpnia 2018 r., natomiast termin oddania placówek do użytkowania to 30 września 2018 r. Koszt wszystkich prac, zgodny z ofertami złożonymi przez Wykonawców w postępowaniu przetargowym, wyniesie prawie 15,5 mln złotych. Jest to kwota, na nasze warunki finansowe, oszałamiająca. Wyraźnie obrazuje skalę całego przedsięwzięcia, które niewątpliwie jest jednym z największych, jeśli nie największym w całej historii Gminy Spytkowice. Z niecierpliwością czekamy na końcowe efekty podjętych działań.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane