Nagrodzono najlepszych uczniów w gminie Brzeźnica

1 lipca 2017 11:06:51

 Podczas przedwakacyjnej sesji Rady Gminy Brzeźnica wójt gminy Bogusław Antos wręczył stypendia najlepszym uczniom szkół podstawowych i gimnazjów w gminie Brzeźnica. 

  

Nagrodzono najlepszych uczniów w gminie Brzeźnica

  W dniu 27 czerwca 2017 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy odbyła się Sesja Rady Gminy Brzeźnica, podczas której wręczono stypendia najlepszym uczniom szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Brzeźnica.

  Wójt Gminy Bogusław Antos pogratulował tegorocznym stypendystom, rodzicom i nauczycielom za osiągnięcie tak wysokich wyników w nauce. Podkreślił także, że samorząd gminy jest dumny z osiągnięć uczniów oraz na czas wakacji złożył wszystkim życzenia.

  Za wysokie wyniki w nauce w II semestrze roku szkolnego 2016/2017 stypendium otrzymało aż 59 uczniów ze wszystkich szkół na terenie Gminy Brzeźnica .

  Warunkiem otrzymania stypendium było uzyskanie w szkole podstawowej średniej ocen co najmniej 5,20 z następujących przedmiotów: język polski, matematyka, przyroda, historia, język obcy, w tym co najmniej jedną ocenę celującą i wzorową ocenę z zachowania oraz w przypadku gimnazjum średniej ocen z obowiązkowych przedmiotów co najmniej 5,15 oraz co najmniej jedną ocenę celującą z następujących przedmiotów: język polski, matematyka, fizyka, chemia, biologia, geografia, historia, język obcy, informatyka i co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania.

  Stypendyści oprócz listów gratulacyjnych, statuetek otrzymali także nagrody finansowe.

   

Tegoroczni Stypendyści za osiągnięcie wysokich wyników w nauce w II semestrze roku szkolnego 2016/2017:

  

ZSP w Brzeźnicy - Szkoła Podstawowa - Kinga Żarczyńska, Kajetan Królikowski, Weronika Machaczka, Aleksandra Morek, Natalia Nicieja, Gabriela Ciapa, Amelia Cygan, Weronika Sieprawska, Natalia Orzechowska, Oliwia Pawłowska, Krzysztof Antos, Nina Curzydło, Hanna Lasak, Julia Mostowik, Mateusz Wawro

ZSP w Brzeźnicy – Gimnazjum - Przemysław Sikorski, Jan Sobol, Weronika Baran, Magdalena Korus, Olga Kowalska, Oliwia Rąpel, Gabriela Woźniczka, Tomasz Kapusta, Aleksandra Ignacyk, Emilia Lang, Kacper Jezierski, Dominika Żmuda, Julia Haja, Karolina Kapusta, Ewa Ożóg, Patrycja Pawłowska, Klaudia Kowalczyk, Błażej Danek

ZS w Łączanach – Szkoła Podstawowa - Karol Górka, Anna Prochownik, Adrian Uchacz, Magdalena Michalec, Maria Kaczor, Tomasz Mozgała

ZS w Łączanach – Gimnazjum - Gabriela Bernaś, Joanna Żurek, Karolina Harmata, Oliwia Wójcik, Wiktoria Wawro

ZSP w Tłuczani – Szkoła Podstawowa - Amelia Lewandowska

SP w Marcyporębie - Hubert Mularczyk, Wojciech Ochman, Anita Morek, Patrycja Jucha, Julia Medoń

SP w Paszkówce - Karolina Opalińska, Amelia Katanowska, Julia Bolek, Elżbieta Gonek, Anna Haja      

SP w Sosnowicach - Julia Dyrga, Karolina Zaleńska, Dominika Kucharczyk, Emilia Ostrowska



   Ponadto 44 uczniów otrzymało stypendium za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe. Warunkiem otrzymania tego stypendium jest reprezentowanie szkoły oraz uzyskanie tytułu laureata lub finalisty w konkursie przedmiotowym/tematycznym organizowanym lub zatwierdzonym przez Małopolskiego Kuratora Oświaty, uzyskanie wysokiej lokaty (do 15 miejsca włącznie) w realizowanych przez szkołę projektach/konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich lub sektorowych oraz w przypadku osiągnięć artystycznych lub sportowych uzyskanie tytułu laureata międzynarodowego, krajowego lub wojewódzkiego lub uzyskanie od pierwszego do trzeciego miejsca w zawodach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy na szczeblu co najmniej rejonu oraz miejsca od pierwszego do szóstego w zawodach organizowanych przez inne związki sportowe na szczeblu co najmniej wojewódzkim.

  Listy gratulacyjne dla tych uczniów wręczane były podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w każdej ze szkół.

  

Tegoroczni stypendyści za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe w roku szkolnym 2016/2017:

  

ZSP w Brzeźnicy - Szkoła Podstawowa - Hanna Lasak, Julia Mostowik, Nina Curzydło, Mateusz Wawro, Amelia Cygan

ZSP w Brzeźnicy – Gimnazjum - Julia Haja, Karolina Kapusta, Michalina Nicieja, Tomasz Wilczak, Paulina Grzesiak, Joanna Ciepły, Aleksandra Frydrych, Bartosz Gwóźdź, Edyta Bobak, Karol Kowalski, Dawid Żmuda, Błażej Danek, Jan Sobol, Emilia Lang, Wiktoria Pudłowska, Ewelina Warmuz, Damian Antos, Paulina Adamus, Jan Bańdo, Aleksandra Ignacyk

ZS w Łączanach – Szkoła Podstawowa - Emilia Książek

ZS w Łączanach – Gimnazjum - Paulina Pawlica

SP w Marcyporębie- Kamila Wiecheć, Marcelina Grzywa, Adam Bobula, Anita Morek

SP w Paszkówce - Anna Haja, Zuzanna Rzepecka, Filip Baran, Jędrzej Znaj, Michał Kozik, Łukasz Zawiła, Jan Lechowicz, Kacper Woźniczka, Hubert Kania, Jakub Marchewka, Kamil Tomasik

SP w Sosnowicach - Michał Dyrga, Paweł Machnik

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane