Wydawnictwo Renoma

Odblaskowe Stronie

21 października 2017 14:46:17

  Blisko dwieście osób – uczniów oraz pracowników Szkoły Podstawowej w Stroniu założyło kamizelki odblaskowe i utworzyło napis „Odblaskowe Stronie” w ramach promocji akcji Odblaskowa Szkoła. 

  

Odblaskowe Stronie

  Chcą w ten sposób zwrócić uwagę wszystkich pieszych a szczególnie uczniów na potrzebę zakładania elementów odblaskowych. Jesień jest specyficznym okresem. Szybko zapada zmrok, często pojawia się mgła czy deszcz. Wszystko to ogranicza widoczność. Kamizelki odblaskowe sprawiają, że jesteśmy bardziej widoczni a przez to bardziej bezpieczni!

  Akcja ma związek z udziałem szkoły w VIII edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”.

  

  Organizatorem konkursu są Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Małopolskie Kuratorium Oświaty w Krakowie. W każdym roku ta szczytna inicjatywa gromadzi ponad 400 szkół z całej Małopolski. Jak będzie tym razem? Rywalizacja jest coraz trudniejsza, bo i nagrody coraz cenniejsze. W zeszłym roku zwycięska szkoła zgarnęła 12 tys. złotych!

  

  


  Konkurs rozgrywany jest na kilku płaszczyznach (wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe, kamizelki odblaskowe, konkurs plastyczny, konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, zorganizowanie imprez szkolnych promujących zakładanie elementów odblaskowych, udział w turnieju BRD, itp.). Każde z działań jest punktowane. Im więcej, tym lepiej. Zaangażowane szkoły mogą liczyć na cenne nagrody i certyfikaty. W grudniu rozstrzygnięcie konkursu.

  Akcja trwa od września do listopada, a jej celem jest popularyzacja bezpiecznego poruszania się po drogach przez uczniów. Nauczyciele strońskiej szkoły wyznaczyli sobie bardzo ambitne zadania w tym zakresie. W poprzedniej edycji nasza szkoła uzyskała certyfikat najlepszej szkoły w powiecie wadowickim a w klasyfikacji ogólnej zajęła wysokie IV miejsce.

  Uczniowie często nie zdają sobie sprawy z występujących na drodze zagrożeń – bywają nieostrożni, są mało spostrzegawczy, nie potrafią analizować sytuacji, nie dostrzegają skutków swoich zachowań. Dlatego tak ważna jest profilaktyka oraz wychowywanie młodego pokolenia.

  By dziecko stało się samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego, zadbało o własne bezpieczeństwo należy je do tego przygotować kierując się zasadą „im wcześniej tym lepiej”. O ile bowiem trudno jest zwalczyć złe nawyki u dorosłych, o tyle łatwo jest wpoić dobre zasady dzieciom. Celem udziału w konkursie „Odblaskowa szkoła” jest promocja zasad i przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie dobrych nawyków. Koordynatorem konkursu w strońskiej szkole jest mgr Tomasz Gębala /Tel. 507 948 241/

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane