Najlepsi w powiecie

22 marca 2018 08:32:08

  Uczniowie klasy III Technikum Pojazdów Samochodowych reprezentowali Zespół Szkół CKU im. św. Jana Pawła II w Radoczy w drugim etapie XIX Olimpiady Techniki Samochodowej organizowanej w Warszawie na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Byli jednymi z 444 uczniów reprezentujących kraj i okazali się najlepsi wśród uczestników z naszego powiatu.

  

Najlepsi w powiecie

  Nagroda jest bardzo intratna, ponieważ finaliści i laureaci olimpiady są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego, ponadto będzie przyznany tytuł Samochodowej Szkoły Roku. Taki tytuł może zostać przyznany szkole, której uczniowie zdobędą z II i III etapu największą liczbę punktów.

  Uczniowie pod czujnym okiem nauczyciela przedmiotów zawodowych – Janusza Mostowika  rozwijali swoją wiedzę i zainteresowania, przygotowując się bardzo skrupulatnie i rzetelnie do olimpiady, gdyż w trakcie zmagań konkursowych oceniano wiedzę z zakresu: podstaw konstrukcji maszyn, budowy pojazdów samochodowych, umiejętności posługiwania się narzędziami i przyrządami, w tym pomiarowymi, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska.

   Taka forma aktywizacji przyczyniła się do nawiązania wielu kontaktów, które w przyszłości posłużą inspirowaniu młodych ludzi do uczestnictwa w tego typu przedsięwzięciach, mimo że wymagają one niezwykłego poświęcenia nie tylko czasu, ale i samozaparcia i ogromnej odwagi.

  

  Już dzisiaj dziękujemy za podjęcie tego wyzwania wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że pasjonatów „techniki samochodowej” będzie znacznie więcej.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane