Test Wiedzy Multimedialnej

27 marca 2018 17:04:49

  III Międzyszkolny Test Wiedzy Multimedialnej, który odbył się 23 marca 2018 roku  w Zespole Szkół CKU w Radoczy i cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży szkół podstawowych oraz gimnazjalnych powiatu wadowickiego oraz oświęcimskiego, już za nami.

  

Test Wiedzy Multimedialnej

  Celem konkursu było pogłębianie wiedzy o sprzęcie komputerowym i urządzeniach peryferyjnych, a tematem przewodnim szeroko pojęte multimedia: media społecznościowe, sprzęt komputerowy, gry komputerowe, grafika 2D i 3D, fotografia, dźwięk, film, druk.

  Przygotowania do przeprowadzenia testu trwały już od grudnia. Podobnie jak w ubiegłych latach, nauczyciel Technikum Grafiki i Poligrafii i Poligrafii Cyfrowej Jakub Frączek wspólnie ze swoimi uczniami wykonali stronę www, przez którą młodzież bezpośrednio mogła wysyłać zgłoszenia do konkursu za pomocą automatycznego formularza. Do udziału w teście zachęcano również poprzez profil na facebook’u „Radocza konkurs” oraz zaprojektowane i wydrukowane plakaty, które dostarczono do szkół.

  Do testu zgłosiło się ponad 120 uczniów z 16 szkół, a do etapu międzyszkolnego zostało wyłonionych ponad 50 osób. Finaliści po raz trzeci walczyli o tytuł „Multimedialnego Guru Powiatu Wadowickiego i Oświęcimskiego”, a głównymi nagrodami w konkursie były bony towarowe o łącznej wartości 1150zł do sieci sklepów Media Expert. Tegoroczny konkurs bonem w wysokości 200zł wsparła firma EUROHUT Sp. z o.o. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, ulotki i zakładki do książek zaprojektowane przez uczniów Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej.

   

Laureatami III edycji konkursu zostali:
1. Marek Michelis (ZS w Izdebniku)
2. Kacper Ramenda (SP nr 4 w Wadowicach)
3. Kamil Ćwiertka (ZSS Targanice)
4. Bartosz Gwóźdź (ZSP w Brzeźnicy)
5. Karol Jasiówka (ZS w Izdebniku)
6. Michał Stachowicz (Gimnazjum nr 3 w Wadowicach)
7. Kamil Górkowy (ZSP Bachowice)
8. Tomasz Kowalczyk (ZSP w Brzeźnicy)
9. Jakub Zaręba (ZS w Izdebniku)
10. Mateusz Pieczara (SP nr 1 w Wadowicach)
11. Adrian Serwin (ZS w Izdebniku)

  

  Była to również okazja do uroczystego podpisania umowy o współpracy pomiędzy ZSCKU im. św. Jana Pawła II w Radoczy a firmą EUROHUT Sp. z o. o. reprezentowaną przez Prezesa Zarządu pana Zbigniewa Mrzygłoda oraz Prokurenta - Głównego Inżyniera pana Bolesława Mrzygłoda.

   

- Firma EUROHUT Sp. z o. o. postanowiła wesprzeć nasz konkurs, za co serdecznie dziękujemy! Wkrótce będziemy pionierami nauki druku i skanowania 3D w powiecie wadowickim! Liczymy, że nasza współpraca posłuży poszerzaniu wiedzy na temat projektowania trójwymiarowego, grafiki inżynierskiej oraz skanowania i drukowania 3D – podkreślał podczas otwarcia konkursu nauczyciel przedmiotów zawodowych pan Jakub Frączek.

   

  To dopiero trzecia edycja konkursu, ale już dziś zapraszamy na kolejną, w przyszłym roku. Dziękujemy wszystkim raz jeszcze za wyrównaną walkę i gratulujemy zwycięzcom!

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane