Wybory 2018 M Koźbiał

Ach, ta Martyna– znowu najlepsza!

12 kwietnia 2018 18:21:58

  Chciałoby się powiedzieć „powtórka z rozrywki”, bo podobnie jak w zeszłym roku Martyna Guzdek z I LO im. Marcina Wadowity „lekko, łatwo i przyjemnie” znalazła się w pierwszej trójce najlepszych recytatorów z regionu krakowskiego, których wyłoniły eliminacje rejonowe rozegrane 9 kwietnia b.r. w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie.

  

Ach, ta Martyna– znowu najlepsza!

  W tym roku startowała rekordowa ilość dwudziestu siedmiu najlepszych „mistrzów słowa recytowanego” wyłonionych w eliminacjach lokalnych. Martyna jak zwykle brawurowo wykonała swoje teksty: „Nerwicę w granicach normy” Jonasza Kofty oraz fragmenty powieści Doroty Masłowskiej „Paw królowej”, a w zanadrzu miała jeszcze, gdyby jury sobie zażyczyło, rewelacyjną „Pieśń Millhaven” Nicka Cave'a (w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego).

Ten utwór, w którym Martyna fantastycznie pokazuje narastającą grozę opętania swojej bohaterki, zostawiamy sobie „na deser”: na finał wojewódzki 23 kwietnia w sali im. Wyspiańskiego Akademii Sztuk Teatralnych oraz – mam ogromną nadzieję – na finał centralny w czerwcu w  Ostrołęce – dodaje Henryk Odrozek, opiekun Martyny z „Wadowity”.

  No cóż, pozostaje tylko życzyć: „Niech słowo (recytowane) ciałem konkursowych sukcesów się stanie”!

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane